REKLAMA
08.12.2011

Kupujesz Fiata - instalacja LPG za darmo

Paliwa klasyczne coraz droższe, sytuacja ekonomiczna Europy wciąż niepewna, dlatego dealerzy narzekają na brak ruchu w salonach i szukają sposobów na przyciągnięcie ostrożnie liczących pieniądze klientów. Skutecznym magnesem na oszczędnych są instalacje gazowe w cenie aut, dzięki którym nabywcy od początku płacą mniej za tankowanie. Teraz kolejną tego typu akcję przygotował Fiat.

REKLAMA
Punto EvoFiatPunto Evo


Systemy LPG są łączone z trzema typami silników: 1,2 l (69 KM) oraz 1,4 l w dwóch wersjach mocy (77 i 90 KM). Oznacza to, że o połowę tańszym paliwem mogą być napędzane modele Panda (ta „nasza”, z Tychów), Grande Punto, Punto Evo, Linea i Bravo. To jednak nie wszystko: oprócz instalacji z montażem bez żadnych dodatkowych opłat, Fiat oferuje kierowcom rabaty w wysokości do 5500-6500 zł, zależnie od wybranego modelu. W sumie więc korzyść z zakupu auta na gaz, po uwzględnieniu kosztów konwersji, może sięgać nawet 10 tys. zł. To naprawdę brzmi kusząco...

LineaFiatLinea


Warto nadmienić, że autoryzowane serwisy montują instalacje praktycznie z dnia na dzień, podczas gdy renomowane warsztaty prywatne mają kolejki chętnych nawet na 2-3 tygodnie naprzód ze względu na wzrost zainteresowania w ostatnich tygodniach. Do zmiany diety nowych Fiatów stosuje się zaś najnowszą zdobycz firmy Tartarini - sekwencyjny system EVO01, objęty 2-letnią gwarancją. Wybór padł na niego, ponieważ zapewnia on bezproblemową współpracę z fabryczną elektroniką sterującą samochodów, produkowaną przez należącą do włoskiego koncernu samochodowego firmę Magneti Marelli.

BravoFiatBravo


Oferta Fiata to nie lada gratka - nie dość, że nie trzeba sobie zaprzątać głowy obliczaniem, po jakim okresie zwróci się inwestycja w gazowy układ zasilania, to jeszcze „na dzień dobry” dostaje się pokaźny zadatek przyszłych oszczędności w postaci dodatkowo obniżonej ceny całego auta. Naszym zdaniem, dealerzy włoskiej marki już powinni zacząć oliwić drzwi w salonach, by przygotować się na szturm klientów, my tymczasem czekamy na reakcję innych producentów oferujących montaż instalacji gazowych w nowych autach, takich jak Chevrolet, Skoda czy Dacia. I kto powiedział, że nadchodzi zmierzch ery LPG?


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Fiatgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.