REKLAMA
16.01.2012

LPG - Wyjątkowa Energia: konkrety

LPG – Wyjątkowa Energia. Pod takim hasłem odbędzie się w dniach 8-9 marca 2012 r. w Warszawie Międzynarodowa Konferencja LPG organizowana przez Polską Organizację Gazu Płynnego (POGP). Będzie to pierwsze tej rangi wydarzenie w naszym kraju. Głównym celem POGP, jako organizatora konferencji, jest promocja gazu skroplonego LPG w kontekście jego ekologicznych i ekonomicznych zalet.
REKLAMA

Konferencja została podzielona na trzy sesje tematyczne:
- LPG jako wyjątkowe źródło energii;
- Europejski rynek LPG ze szczególnym uwzględnieniem regionu środkowo-wschodniego (CEE);
- przyszłość autogazu.

W pierwszej sesji wystąpienia zapowiedzieli przedstawiciele Światowej Organizacji Gazu Płynnego - James Rockall, Dyrektor Zarządzający WLPGA oraz Alison Abbott, Dyrektor Marketingu i Komunikacji WLPGA. Ze strony Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji wystąpi Sekretarz Generalny Rady - prof. dr. hab inż. Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej.

Podczas drugiej sesji, dedykowanej analizie europejskiego rynku LPG, wystąpią prelegenci z takich krajów, jak: Hiszpania, Rosja, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Łotwa, Polska czy Belgia. Prelegenci będą zarówno przedstawicielami narodowych organizacji gazu płynnego, jak również praktykami branży.

Drugiego dnia konferencji, podczas trzeciej sesji, o przyszłości autogazu wypowiedzą się m. in. Trevor Morgan z firmy Menecon Consulting, Chris Smith z G-Volution oraz nasz kolega, redaktor naczelny portalu Gazeo.pl, Wojciech Mackiewicz.

Konferencja LPG – Wyjątkowa Energia stanie się także okazją do opublikowania Raportu Rocznego POGP za 2011 rok oraz zorganizowania wystawy dotyczącej projektu Exceptional Energy (Wyjątkowa Energia). Organizatorzy wciąż przyjmują zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w tym ważnym i interesującym wydarzeniu, jednak warto pamiętać, że lista zostanie zamknięta już 21 lutego, a więc nie warto zwlekać i lepiej zarezerwować miejsce już teraz.

Impreza odbędzie się częściowo równolegle z targami GasShow 2012, co oczywiście nie jest przypadkiem. W ten sposób Warszawa na trzy dni stanie się światową stolicą LPG! Patronat honorowy nad konferencją objęła, poza już wspomnianymi WLPGA i AEGPL, także Społeczna Rada Narodowego Programu Redukcji Emisji. Wydarzeniu partnerują firmy Gaspol i AmeriGas. Gazeo.pl objęło konferencję patronatem medialnym.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 marca 2012 (czwartek-piątek) w warszawskim hotelu Sheraton.

Więcej informacji na stronie konferencji.
Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: POGPgazeo.pl 2007-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.