REKLAMA
19.08.2013

LPG - szatańsko tanie!

Benzyna może i przestała drożeć, ale za to autogaz nie przestał tanieć! W połowie sierpnia średnie notowania cen obu paliw osiągnęły taki poziom, że na jednym litrze LPG oszczędza się 3,33 zł. To szatańska połowa, a szatańska dlatego, że większa od tej drugiej.
REKLAMA
Ceny paliw na stacji w połowie sierpnia 2013 r.fot. gazeo.plLPG górą, jak zawsze zresztą!

Pani od polskiego mówiła, że nie ma większej i mniejszej połowy, po czym zrezygnowana stwierdzała, że niepotrzebnie strzępi sobie język, bo i tak większa połowa klasy jej nie słucha. Nauka nie poszła w las i dziś możemy śmiało powiedzieć: autogaz, tradycyjnie postrzegany jako paliwo o połowę tańsze od benzyny, jest dziś tańszy o większą połowę od swojego konwencjonalnego odpowiednika. Kosztując 2,26 zł/l, wobec 5,59 zł/l bezołowiowej „95”, LPG jest tak atrakcyjne cenowo, że aż ociera się o przełamanie kolejnej bariery. Psychologicznej oczywiście.

Wszelkiego rodzaju bariery psychologiczne to ulubienice mediów. Zwłaszcza chętnie mówi się o nich, gdy coś drożeje (historia zna np. przypadki benzyny przekraczającej psychologiczne bariery 3, 4 i 5 zł/l, a swego czasu wieszczono już 6 zł/l), ale my przewrotnie posłużymy się tym sformułowaniem dla ukazania procesu topnienia cen. Otóż, autogaz wyceniany jest dziś średnio na 40,4% ceny benzyny, co oznacza, że być może w perspektywie tygodnia lub dwóch owa mistyczna granica padnie i będziemy kupować LPG po mniej niż 40% ceny paliwa klasycznego. Takiej sytuacji nie było dawno, więc zacieramy ręce i czekamy. Ale jesteśmy przy tym w pełni wyluzowani – w końcu i tak jest bardzo dobrze!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: e-petrol.pl (notowania cen paliw)gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.