REKLAMA
06.01.2018

LPG tanieje w środku zimy

Zima przyzwyczaiła nas do podwyżek cen autogazu na stacjach. W sezonie 2017/2018 zima przypomina jednak bardziej przedwiośnie, więc zamiast słupka rtęci na termometrach spadają stawki na pylonach i dystrybutorach.
REKLAMA

Zmiana kodu, jedynka z przodu

6° C powyżej zera to nie jest zupełnie normalna sytuacja na początku stycznia, ale przynajmniej nie trzeba co rano skrobać szyb w samochodzie i zgarniać z niego czapy śniegu. Ważniejsze jednak, że coraz częściej udaje się znaleźć stację, na której autogaz oferowany jest w cenie zaczynającej się od cyfry 1. Wprawdzie po drugiej stronie przecinka nie zobaczymy jeszcze liczby niższej niż 97, ale perspektywa zapłacenia za tankowanie kwoty będącej niespełna dwukrotnością liczby litrów paliwa wtłoczonego zbiornika to i tak małe zwycięstwo po tygodniach płacenia „dwa z czymś”.

Ceny paliw na stacji, w tym LPG, na początku 2018 r.fot. gazeo.plNowy rok, nowa cyfra na początku ceny autogazu. Gdyby wszystko chciało tak tanieć...

Czekaj i trać

Jednocześnie nie bardzo widać, by to samo działo się z innymi paliwami – litr benzyny nadal kosztuje przynajmniej 4,55-4,60 zł. To oznacza, że nie tylko na każdej zatankowanej jednostce oszczędzamy ponad 2,50 zł (a więc 125% ceny LPG), ale też że pozorna różnica w cenie wynosi aż 3 zł/l (tu z przodu 1, tam 4). To będzie tania zima dla tych, którzy już mają instalacje gazowe w samochodach i być może pierwsza od dawna zima, która przekona dopiero rozważających konwersję, że nie warto czekać do wiosny. Chociaż i tak nigdy nie opłacało się czekać do wiosny.

Idź po rozum do głowy i gaz do samochodu

Skoro czasy się zmieniają, powinny zmienić się również nawyki. Jeśli autogaz nie tylko nie drożeje w grudniu i styczniu, a wręcz jego cena spada, po co odbierać sobie możliwość rozpoczęcia oszczędzania już teraz w nadziei, że za kilka miesięcy może będzie jeszcze o kilka groszy taniej? Nawet drogie LPG opłaca się bardziej niż tania benzyna, więc czekanie oznacza wyłącznie „przepalenie” większej ilości pieniędzy poprzez używanie benzyny. Można czekać, aż w Polsce nastanie druga Wenezuela i LPG będzie rozdawane darmowo, ale ponieważ pewność, że do tego dojdzie, jest żadna, polecamy w zamian skorzystać z naszych narzędzi – Symulatora Opłacalności MontażuWyceny Instalacji LPG – i z dnia na dzień obniżyć rachunki o tyle, o ile w tej chwili się da. Żadne inne paliwo nie zapewnia tak znaczącej redukcji kosztów, a na pewno nie spośród tych powszechnie dostępnych. Jeśli szanujesz swoje pieniądze, przestań się zastanawiać i umów się na wizytę w warsztacie jeszcze dziś!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.