REKLAMA
22.07.2010

LPG w BTCC - pochód triumfalny trwa!

Przedstawiany już przez nas kierowca startujący w brytyjskich mistrzostwach samochodów turystycznych, Tom Onslow-Cole, kolega z zespołu Toma Chiltona, wygrał rozgrywaną na torze Oulton Park rundę rozgrywek BTCC. Jechał oczywiście Fordem Focusem napędzanym LPG. Rywale bardzo na niego naciskali, jednak Tom nie uległ i dowiózł prowadzenie do mety.

REKLAMA
Onslow-Cole przewodzący stawcetomonslowcole.comOnslow-Cole przewodzący stawce


Zwycięstwo w Oulton Park to nie pierwszy triumf Cole’a w tym sezonie, chociaż de facto pierwszy wywalczony bezpośrednio (podczas zmagań w Brands Hatch awansował na najwyższy stopień podium po dyskwalifikacji Chiltona), a więc pewnie smakuje lepiej niż „koronacja” po fakcie. Odnosząc sukces, 23-letni zawodnik awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po cichu liczymy, że pod koniec sezonu przyjdzie mu stoczyć „bratobójczą” walkę z zasiadającym za kierownicą identycznego samochodu Chiltonem. Nie dlatego, że temu drugiemu gorzej życzymy - chodzi wyłącznie o to, by zapewnić mistrzostwo (i wicemistrzostwo przy okazji) teamowi jeżdżącemu na LPG.

Tom Onslow-Cole wystartował z wywalczonego w kwalifikacjach 1. miejsca i ani myślał

tuż przed metą, gdy zwycięstwo było już pewnetomonslowcole.comtuż przed metą, gdy zwycięstwo było już pewne


odstąpić je komukolwiek choćby na jedno okrążenie. Parcie ze strony innych kierowców było stale bardzo silne, jednak pochodzący z New Malden zawodnik nie popełnił błędu i utrzymał najwyższą lokatę do samego końca, odbierając po wszystkim należne mu trofeum i odkorkowując szampana. Wygrana oznaczała jednak, że do drugiego starcia tego dnia nasz bohater musiał wystartować z ustaloną przepisami 45-kilogramową karą zamontowaną w aucie. Onslow-Cole mimo to długo przewodził stawce, aż w którymś momencie wyprzedził go jadący Chevroletem Jason Plato. Nie zdołał on dowieźć swego prowadzenia do końca (otrzymał czas karny), ale Cole nie odrobił już straty i gdy nad torem załopotała flaga w szachownicę, był trzeci.

na podiumtomonslowcole.comna podium


Zgodnie z formułą BTCC odbył się jeszcze jeden wyścig. Reguły są takie, że w finałowej potyczce porządek na starcie zostaje odwrócony, a więc nasz faworyt rozpoczynał rozgrywkę z 7. pozycji. W toku zmagań udało mu się „przebić” o dwa miejsca wyżej, a więc podczas całego wyścigowego weekendu zanotował kolejno 1., 3. i 5. lokatę, zbierając najwięcej punktów do „generalki” ze wszystkich startujących w Oulton Park zawodników. Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych rundach, jednocześnie życząc, by największym rywalem Toma był drugi Tom - Chilton. Gazu, chłopaki!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: tomonslowcole.comgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.