REKLAMA
02.06.2011

Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy - by bawić i uczyć

Już 11 czerwca w warszawskim Parku Agrykola odbędzie się piknik ekologiczny dla obecnych i przyszłych kierowców, którzy chcieliby nauczyć się jeździć tanio, oszczędnie, bezpiecznie i w sposób przyjazny dla środowiska.
REKLAMA

Impreza będzie startem i metą ósmej edycji corocznego Supertestu Ekonomii, a także świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi zdobyczami techniki w dziedzinie samochodowych instalacji gazowych dzięki specjalnemu stoisku poświęconemu tematyce LPG, przygotowanemu pod patronatem Gazeo.pl!

Akademia EkojazdyAkademia Ekojazdy

Portal Gazeo.pl, działając na rzecz branży LPG, buduje pozytywny wizerunek autogazu jako pożądanej, ze względów środowiskowych i ekologicznych, alternatywy dla benzyny i oleju napędowego. Angażując się w różnorodne działania promocyjne uważamy, że obecność naszego portalu oraz czołowych firm działających w branży autogazu w Miasteczku Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy, zdolnych zaangażować się w promocję nie tylko własnej marki, lecz przede wszystkim szeroko rozumianego środowiska LPG, jest konieczna do budowania dobrego klimatu wokół gazu płynnego. Chcielibyśmy, aby najważniejsze dla branży autogazu firmy stały się ambasadorami LPG. Rzetelna informacja, połączona z możliwością spotkania z ekspertami, przyczyni się z pewnością do wzrostu poziomu świadomości obecnych i potencjalnych użytkowników samochodów napędzanych gazem płynnym. Promujemy rozwiązania nowoczesne, ekologiczne, oszczędne i niezawodne.

Miasteczko zostało pomyślane w formie pikniku rodzinnego - przyjemnej, a zarazem pożytecznej i pouczającej formy spędzenia wolnego czasu w sobotę w familijnym gronie. Inicjatywa została objęta honorowymi patronatami m. in. przez Ministerstwo Środowiska i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a w proces organizacji zaangażowało się np. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przewidziano liczne atrakcje, takie jak: miasteczko ruchu drogowego, kursy pierwszej pomocy czy gry, zabawy i quizy z nagrodami dla dzieci. Z naszej strony zapraszamy na stoisko poświęcone LPG, na którym nasi partnerzy - w tym firmy Kia Motors Polska, Elpigaz i Polmocon - zaprezentują bardzo ciekawe eksponaty.

Gwoździem programu będzie z pewnością pierwszy w Polsce publiczny pokaz Kii Picanto w wersji LPG. Samochód - wyposażony w nowoczesny system wtrysku LPG w fazie ciekłej - właśnie wchodzi do sprzedaży na naszym rynku, a więc możliwość obejrzenia go z bliska to niewątpliwie duża gratka. Ozdobą ekspozycji stanie się też Seat Leon Cupra LPG, który wziął udział w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo dla samochodów o napędzie alternatywnym. Osoby wciąż nastawione sceptycznie do autogazu zapraszamy zaś do osobistego przetestowania wytrzymałości nowoczesnego zbiornika LPG.

Tak jak wspomnieliśmy, piknik na Agrykoli to także VIII Supertest Ekonomii. Zgłoszone do udziału w nim pojazdy zmierzą się na ok. 300-kilometrowej trasie wiodącej z Warszawy, przez Radom, do Puław i z powrotem do Warszawy. Na mecie wyłonieni zostaną mistrzowie oszczędnej i ekologicznej jazdy - poza klasyfikacją generalną, także w poszczególnych kategoriach: w przeliczeniu na 1 litr pojemności skokowej silnika, na 1 pasażera oraz na najtańsze w eksploatacji auto z uwzględnieniem ceny zakupu. Honoru modeli napędzanych inaczej niż benzyną czy olejem napędowym bronić będą samochody zasilane sprężonym gazem ziemnym. Jeżeli udało nam się, Drogi Czytelniku, zachęcić Cię do odwiedzenia Miasteczka Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy - do zobaczenia 11 czerwca 2011 w Warszawie!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: Akademia Ekojazdy, Auto Klub Dziennikarzy Polskichgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.