REKLAMA
19.09.2014

Nowy Jork - opłaca się dopłacać

Stany Zjednoczone są na tyle dużym rynkiem LPG, że oprócz krajowych organizacji gazu płynnego istnieją jeszcze lokalne, stanowe. NYPGA, czyli New York Propane Gas Association, dopłaca mieszkańcom stanu Nowy Jork, którzy zdecydują się na autogaz. Ile, za co i dlaczego?
REKLAMA

Gra z pewnością jest warta świeczki, bowiem NYPGA dopłaca aż po 5000 dolarów. Komu? Właściwie każdemu, kto dojdzie do jedynie słusznego wniosku, że benzyna (tudzież olej napędowy) jest be, a autogaz cacy. Może to być użytkownik indywidualny, prywatny, może być operator floty. Za co? Za konwersję posiadanego już pojazdu (samochodu osobowego, pick-upa, vana, ciężarówki, autobusu) lub za zakup takiegoż. Haczyki? Kwalifikuje się tylko jeden pojazd na flotę i to wyłącznie taki, który ma certyfikację EPA (Environmental Protection Agency) lub CARB (California Air Resources Board). To znaczy, że nie można przerobić byle grata – już w wersji zasilanej konwencjonalnie dane auto musi być znośne dla środowiska. I jeszcze jedno – zapisy do programu przyjmowane są tylko do końca 2014 r.

Chętni do skorzystania muszą ponadto wykazać się pewną dozą samodyscypliny – składając wniosek o udział w programie Vehicle Incentive Program oraz w rok po przystąpieniu do niego trzeba wypełnić ankietę służącą zbieraniu informacji na temat sposobu użytkowania, oszczędności i ogólnych spostrzeżeń, należy też co miesiąc sporządzać raporty dotyczące wykonywanych przebiegów, zużycia paliwa i osiągów pojazdu. Dane zostaną przekazane producentom samochodów oraz instalacji gazowych po to, aby kolejne generacje aut zasilanych LPG były jeszcze oszczędniejsze, bardziej przyjazne dla środowiska i jeszcze mniej różniły się w obsłudze od swoich benzynowych odpowiedników. Oto przykład do naśladowania!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: New York Propane Gas Associationgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.