REKLAMA
08.02.2016

O firmę Digitronic w Kanadzie pytamy Julię Furmanek

Niedawno opublikowaliśmy informację o tym, że firma Alliance Autopropane została wyłącznym dystrybutorem instalacji LPG marki Digitronic w Ameryce Północnej.
REKLAMA

O szczegóły zapytaliśmy Julię Furmanek z polskiego oddziału firmy Digitronic.

gazeo.pl: Jakie instalacje są sprzedawane w Kanadzie?

Julia Furmanek:Sprzedajemy nasze instalacje na rynek kanadyjski już od jakiegoś czasu. Są to na ogół systemy LPG do pojazdów z większymi silnikami 6- i 8-cylindrowymi o mocy od 400 KM wzwyż.

W naszych zestawach używamy komponentów pochodzących od najlepszych włoskich i europejskich producentów, z którymi Digitronic współpracuje od lat.

Julia Furmanek, Digitronicfot. DigitronicJulia Furmanek, Digitronic

 

Czy w zestawach montażowych są także zbiorniki?

Na rynku kanadyjskim wymagane są nieco inne zbiorniki niż te używane w Europie. Niewielu europejskich producentów je oferuje. Na tym etapie współpracy z naszym kanadyjskim partnerem, już dostarczamy niemal kompletne instalacje, wyjątkiem są właśnie zbiorniki.

Niewykluczone, że wkrótce wraz z naszymi zestawami będziemy sprzedawali tam także zbiorniki.

Może będą to zbiorniki firmy STAKO, która rozwija sprzedaż swoich produktów na rynku amerykańskim?

Od wielu lat współpracujemy z firmą STAKO. Właśnie ona jako jedna z nielicznych na świecie oferuje zbiorniki zaprojektowane na rynek amerykański.

Czy sprzedawane w Kanadzie instalacje są takie same jak te sprzedawane w Europie? Czy może są w jakiś szczególny sposób przystosowane do tamtejszych warunków klimatycznych?

Jedną z mocnych stron Digitronic jest indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Tak też jest w przypadku naszych kanadyjskich partnerów. Instalacje, a właściwie komponenty przeznaczone na rynek kanadyjski różnią się od tych stosowanych na innych rynkach świata, jak choćby zbiorniki o których wspominałam wcześniej.

Przede wszystkim inne są normy kanadyjskie. Z drugiej strony surowe warunki klimatyczne, którym musiały sprostać nasze zestawy wymagały wielu dostosowań, od małych złączek, przez węże instalacji do zmian w podstawowych częściach jak sterowniki i reduktory. Wszystkie komponenty, z których składają się nasze instalacje były starannie testowane, dobierane i modyfikowane tak, aby spełnić wymagania rynku kanadyjskiego.

Czy planujecie także sprzedaż systemów CNG w Kanadzie?

Digitronic ma w swojej ofercie także instalacje CNG, jednak w tym momencie skupiamy się na rozwijaniu sprzedaży instalacji LPG na tamtejszym rynku.

Dziękuję za rozmowę.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Digitronicgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.