REKLAMA
22.08.2016

OPTIMA spełnia Euro 6 - mamy to na piśmie

Firma ALEX, producent instalacji gazowych OPTIMA, nie od dziś reklamuje te systemy jako przystosowane do spełnienia normy emisji spalin Euro 6. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie, wydane na podstawie badań przeprowadzonych przez ITS.
REKLAMA
Samochód testowy ALEX z instalacją gazową OPTIMAfot. gazeo.plPierwszy czy nie, nie podejmujemy się rozstrzygania, ale że podtrzymuje spełnienie wymogów normy Euro 6, to wiemy na pewno

Testy odbyły się z udziałem Toyoty Auris 1,6 z instalacją OPTIMA Nano – tego samego samochodu, który testowaliśmy niedawno. Dla uzyskania pełnego i jak najbardziej miarodajnego obrazu, pomiary emisji spalin przeprowadzono na benzynie i dwóch rodzajach autogazu – letnim (z przewagą butanu) i zimowym (z przewagą propanu). Samochód oczywiście spełniał już wcześniej normę Euro 6 na samej benzynie.

Potwierdza się to, co już i tak od dawna wiemy – LPG to paliwo ekologiczne, które nie pogarsza parametrów emisyjnych konwertowanych samochodów, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego doboru i precyzyjnej kalibracji zamontowanej instalacji gazowej. Wprawdzie w naszej długości i szerokości geograficznej nie docenia się korzystnego (a raczej mniej niekorzystnego) wpływu pojazdów napędzanych LPG na środowisko, przez co najważniejszym czynnikiem decydującym o adaptacji pozostają względy finansowe (oszczędności), ale jednak miło jest mieć świadomość, że nie tylko płaci się mniej za tankowanie, ale również truje się mniej. Z instalacją OPTIMA masz to na piśmie!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: ALEXgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.