REKLAMA
02.07.2012

ORLEN GAZ mocniej zaangażuje się w autogaz

ORLEN GAZ Sp. z o.o. podpisał umowę warunkową sprzedaży segmentu butli gazowych firmie Gaspol. Umowa wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na tę transakcję.
REKLAMA

Prezesi Zarządów obu Firm sygnowali warunkową umowę transakcji, na mocy której Gaspol S.A. stanie się właścicielem majątku ruchomego przeznaczonego do prowadzenia biznesu gazu butlowego, tzn. butli, kontenerów, samochodów ciężarowych. Jednocześnie otrzyma możliwość wejścia w prawa i obowiązki wynikające z umów z dotychczasowymi kontrahentami ORLEN GAZ. Nabywca zabezpieczy dostawy butli dla sieci stacji własnych PKN ORLEN i będzie też jednym z kluczowych odbiorców gazu z należącej do ORLEN GAZ Rozlewni Gazu Płynnego w Płocku. Dla klientów oznacza to gwarancję zachowania wysokiej jakości dystrybuowanego produktu. Charakterystyczne białe butle z logo ORLEN GAZ będą funkcjonować na rynku jeszcze przez dwa lata - w trakcie okresu przejściowego.  
ORLEN GAZ wystawił na sprzedaż segment butli w 2011 roku zgodnie z założeniami zredefiniowanej w 2010 roku strategii wskazującej, że Spółka skoncentruje się na kluczowych segmentach działalności, tj. autogazie, sprzedaży hurtowej oraz instalacjach przemysłowych
Podczas procesu dezinwestycji ORLEN GAZ poszukiwał wiarygodnego inwestora zainteresowanego rozwojem rynku butlowego, który zapewni dalszy, stabilny rozwój obecnym klientom i partnerom biznesowym. Wiążące oferty na zakup segmentu butlowego złożyło pięć firm, z którymi przeprowadzono dalsze negocjacje. 

Podejmując decyzję o sprzedaży segmentu musieliśmy być pewni, że inwestor zapewni bezpieczeństwo dostaw butli do sieci stacji PKN ORLEN, zagwarantuje ciągłość funkcjonowania i rozwój segmentu butlowego oraz będzie zainteresowany inwestycjami w przejmowany majątek. Umowę z Gaspolem podpisujemy po długich negocjacjach, ale z przekonaniem, że osiągnęliśmy porozumienie we wszystkich punktach transakcji. Wierzę, że przyszłość naszych dotychczasowych partnerów biznesowych, którzy z cierpliwością i zaufaniem czekali na finał tych rozmów, będzie zapewniona zgodnie z naszymi intencjami handlowymi

Prezes Zarządu ORLEN GAZ Marcin Zawisza


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Orlen Gaz
źródło: Orlen Gazgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.