REKLAMA
13.12.2013

Opel Mokka LPG - gaz w cenie, ale w jakiej?

Niedługo trzeba było czekać na opublikowanie cen fabrycznej instalacji gazowej w małym crossoverze Opla. Polski importer właśnie podał je do wiadomości, a więc spieszymy podzielić się z Wami. Czy mamy dobre wieści? Sprawdź!
REKLAMA
Opel Mokka LPG - konsola środkowa z przełącznikiem LPGfot. OpelCena ceną, ale tak wkomponowany przełącznik po prostu nam się podoba

Szczerze mówiąc, mogło być lepiej. Jak już pisaliśmy w artykule Opel Mokka LPG ecoFlex - crossover pełną gębą dotyczącym wprowadzenia Opla Mokki na LPG na polski rynek, auto oferowane jest z jednym silnikiem – 1,4-litowym, turbodoładowanym czterocylindrowcem o mocy 140 KM. Nabywcom dano jednak wybór w kwestii wersji wyposażenia między odmianami Enjoy i Cosmo, czyli takimi samymi, jak w przypadku Mokki wyłącznie benzynowej. Siedzicie wygodnie? No to zaczynamy!

Mokkę Enjoy LPG wyceniono na 87000 zł, wersja Cosmo kosztuje 90500 zł. Nie jest to mało jak na samochód tej wielkości, ale niestety jest to również całkiem sporo w porównaniu z odpowiednikami bez systemów zasilania autogazem. Okazuje się bowiem, że inwestycja w możliwość oszczędzania wynosi 7500 zł. Owszem, bywają droższe instalacje fabryczne lub dedykowane (np. w Alfie Romeo Giulietta, za 10 tys. zł), ale to i tak nie sprawia, że Mokka na gaz jawi się jako okazja rodem z urodzin hipermarketu.

Sprawy mają się jednak inaczej, gdy na ceny modelu LPG spojrzymy przez pryzmat cen porównywalnego diesla, czyli najpoważniejszego rywala wariantu gazowego. 130-konna Mokka 1,7 CDTI Enjoy kosztuje 88800 zł (z układem start/stop; bez niego 91500 zł!), Cosmo już 92300 (95000) zł. Już na starcie egzemplarz konwertowany jest więc tańszy o 1800 zł, a w miarę upływu czasu korzyść finansowa jeszcze się pogłębi. Trzeba się tylko przemóc i wyłożyć 7500 zł na początek...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Opelgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.