REKLAMA
21.02.2011

Orlen Gaz - misja: autogaz

Orlen Gaz będąc częścią narodowego producenta paliw Grupy PKN Orlen, zajmuje się sprzedażą i dystrybucją gazu płynnego na terenie Polski, Niemiec, Czech, Słowacji oraz Węgier. Dysponując siecią dużych rozlewni gazu na terenie kraju oraz przeładunkowym terminalem kolejowym na wschodniej granicy i morskim w Szczecinie, Orlen Gaz planuje ekspansję na rynku autogazu. O przyszłości autogazu, planach rozwoju firmy oraz obecności na niemieckim rynku, rozmawiamy z Agnieszką Woźniak, kierownikiem Działu ds. Komunikacji Marketingowej firmy Orlen Gaz.

REKLAMA

Orlen Gaz jest w trakcie zmian strategii działania. Sprzedaliście segment instalacji przydomowych Gaspolowi, zastanawiacie się nad wycofaniem się z segmentu butli, a chcecie umocnić swoją pozycję m. in. w segmencie autogazu. Skąd koncentracja działań na tej części rynku?

Agnieszka Woźniak Kier. Wydz. ds. Komunikacji Marketingowej Orlen GazOrlen GazAgnieszka Woźniak Kier. Wydz. ds. Komunikacji Marketingowej Orlen Gaz


Agnieszka Woźniak, Orlen Gaz: Jesteśmy głównym dostawcą LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej sieci stacji paliw, należącej do Polskiego Koncernu Naftowego Orlen. Jesteśmy także liderem na polskim rynku autogazu. Zgodnie z założeniami strategii rozwoju, do 2013 roku chcemy osiągnąć 29-procentowy udział w krajowym rynku autogazu, zacieśniając także współpracę ze stacjami franczyzowymi sieci Orlen. Wraz z operatorem stacji przygotowaliśmy dla tej grupy odbiorców specjalny program współpracy. W celu umocnienia pozostałej części rynku, planujemy m. in. atrakcyjne programy promocyjne dla klientów Orlen Gaz.

Polski rynek autogazu osiągnął pewien ustabilizowany poziom. Co decydować będzie o dalszym jego rozwoju?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o przyszłości polskiego rynku autogazu będzie jakość samego paliwa. Dziś nie wszyscy użytkownicy aut z instalacją gazową mają gwarancję, że tankują paliwo zgodne z normą. Żeby w pełni docenili zalety gazu płynnego, muszą mieć gwarancję jakości. Uszczelnienie obiegu gazu płynnego wydaje się więc niezbędne. Podobnie jak współpraca z branżą motoryzacyjną.

Bardzo nieśmiało wprowadzacie do obrotu Wasze paliwo w klasie premium, Qgaz. Czy będzie to produkt powszechnie dostępny czy pozostanie produkcyjną ciekawostką?

Orlen Gaz


Jak wynika z naszych analiz, w Płocku, gdzie Qgaz można zatankować na stacji paliw przy Rozlewni Gazu Płynnego od 2007 roku, paliwo to zyskało sporą popularność i uznanie w zakresie walorów eksploatacyjnych i kosztowych, zwłaszcza wśród taksówkarzy, co wystawia mu najlepsze świadectwo. Dwa lata doświadczeń, pozytywne opinie kierowców oraz potwierdzające wysoką jakość badania laboratoryjne skłoniły nas do rozszerzenia w 2010 r. sieci dystrybucji premium LPG o kolejne stacje przy rozlewniach Orlen Gaz w Inowrocławiu, Krośnie Odrzańskim i Jaworznie. LPG Premium to perspektywiczny produkt, wprowadzenie go do sprzedaży na szerszą skalę wciąż jednak wymaga dalszych badań i analiz.

Dwa lata temu głośno było o Waszym wejściu na rynek niemiecki i rozpoczęciu regularnych dostaw na tamtejsze stacje paliw, mowa była także o współpracy z Orlen Deutschland. Czy niemiecki rynek LPG można traktować jako rynek wschodzący?

Niemiecki rynek LPG to nadal doskonały przykład rynku wschodzącego. Niemcy dostrzegli wszystkie zalety LPG jako paliwa ekologicznego, taniego i jakościowo nie odbiegającego od tradycyjnych źródeł energii. Coraz chętniej więc tankują LPG, także do fabrycznie nowych modeli samochodów klasy średniej i wyższej. ORLEN GAZ, wykorzystując potencjał i możliwości przeładunkowe swoich baz, zamierza maksymalizować sprzedaż LPG na rynku niemieckim.

Dziękuję za rozmowę


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Wojciech Mackiewicz
źródło: Orlen Gazgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.