REKLAMA
26.05.2017

Oszczędź jeszcze więcej z Kartą Dużej Rodziny

Największym wrogiem najtańszego paliwa na rynku może okazać się... jeszcze tańsze paliwo! Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą na wybranych stacjach tankować autogaz w cenie o kilka groszy niższej niż pozostali. Trzeba tylko mieć taką kartę...
REKLAMA
Logo Karty Dużej Rodzinyfot. rodzina.gov.plMasz kogo wozić samochodem? Woź taniej!

Mając co najmniej troje dzieci, można ubiegać się o wydanie Karty Dużej Rodziny, która uprawnia do wielu zniżek – za przejazdy komunikacją publiczną, wstęp do muzeów, opiekę przedszkolną itd. itp. Karta uprawnia też do kupowania paliw w niższej cenie na stacjach należących do sieci polskich koncernów: Orlenu i Lotosu. Dodatkowo można skorzystać z 20-procentowego rabatu na produkty gastronomiczne Stop Cafe i Cafe Punkt oraz takiej samej zniżki na myjnię samochodową na tych stacjach.

O ile taniej kupuje się paliwo z Kartą Dużej Rodziny? O 5 gr/l w przypadku wszystkich paliw standardowych, w tym LPG. Niby niewiele, ale w przypadku autogazu to dzisiaj ok. 2,5-3% ceny. Poza tym, dzięki tym 5 groszom można zatankować według stawki typowej dla stacji niekoncernowych, tyle że ze wszystkimi korzyściami obiektu należącego do sieci, a więc sprawdzoną jakością i szerokim wachlarzem usług dodatkowych.

Nie piszemy o tym po to, żeby namawiać kogokolwiek na więcej dzieci, czy w ogóle na dzieci. Ani też po to, by rozsierdzić tych, którzy do uzyskania Karty Dużej Rodziny się nie kwalifikują. Piszemy o tym dlatego, że być może nawet wśród posiadaczy tego dokumentu wiedza o dostępności ulg na tankowanie nie jest powszechna. Wprawdzie 5 gr/l to oszczędność rzędu 1,5-2 zł na całym zbiorniku LPG, ale przy jednym tankowaniu tygodniowo po roku robi się z tego nawet ok. 100 zł, a to już są pieniądze, z którymi można coś zrobić. Rabaty oferują wybrane stacje, więc warto sprawdzić punkty w okolicy lub po drodze z pracy. Bo czy nie szkoda przegapić okazję do oszczędzenia jeszcze więcej?


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Orlen, Lotos, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.