REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 3
fot. gazeo.pl / Zbiornik STAKO stosowany w samochodzie VW Golf poprzednie następne
09.07.2012

Polskie firmy branży LPG na świecie

Polskie firmy branży LPG na świecie fot. gazeo.pl

Oferowane przez polskie firmy instalacje gazowe są bardzo popularne na naszym rynku. Według wielu opinii poziom zaawansowania produkowanych w naszym kraju gazowych układów zasilania jest na tyle wysoki, że firmy zagraniczne zaczynają podpatrywać rozwiązania stosowane w polskich sterownikach. Dotyczy to szczególnie unikalnych funkcji, które dostosowują pracę systemu do warunków eksploatacji na naszym rynku.
REKLAMA
Sterownik STAG 300 Premiumfot. gazeo.plMarka STAG jest znana na wielu rynkach zagranicznych

Często zdarza się, że poszczególne funkcje oprogramowania sterownika są wynikiem ścisłej współpracy producentów z warsztatami montującymi instalacje gazowe. Dzięki temu oprogramowanie sterowników oferowanych przez polskie firmy cały czas ewoluuje i jest dostosowywane do potrzeb rynku, co świadczy o dużej elastyczności rodzimych producentów. Właśnie ta cecha ułatwia dostosowanie produktów do wymagań rynków zagranicznych, można np. dopasować oprogramowanie sterownika do potrzeb konkretnego rynku, czy też oczekiwań konkretnego dystrybutora.

Ściśle tajne

Ze zrozumiałych względów nie wszyscy producenci, chcą się chwalić swoimi sukcesami na rynkach zagranicznych, stąd nasze zestawienie nie obejmuje wielu polskich firm, które sprzedają swe produkty za granicą.

AC S.A.

Produkty firmy AC docierają do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2010 r. sprzedaż dla kontrahentów zagranicznych stanowiła większość przychodów firmy i wyniosła 56%. Kluczowymi odbiorcami firmy za granicą są Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja oraz Tajlandia.

Nowy sterownik Agisfot. gazeo.plWiększość produkcji App Studio jest kierowana na eksport

App Studio

Produkcja App Studio od kilku lat każdego roku właściwie się podwaja, co jest przede wszystkim wynikiem zwiększającego się eksportu. Z informacji uzyskanych od przedstawicieli firmy wynika, że produkty App Studio w większości są sprzedawane na rynkach zagranicznych. Firma sprzedaje swoje produkty na całym świecie, szczególnie na rynkach rozwijających się, gdzie użytkownicy przywiązują dużą wagę do kosztów eksploatacji pojazdów.

Sterownik Zenit Pro firmy Auto-Gaz Centrumfot. gazeo.plPołowa produkcji AG Centrum jest sprzedawana za granicę

Auto-Gaz Centrum

Dla Auto-Gaz Centrum Polska jest jednym z wielu rynków, na których firma jest obecna. Sprzedaż na rynkach europejskich i innych rynkach zagranicznych stanowi około 50% rocznej sprzedaży radomskiej firmy. Obecnie Auto-Gaz Centrum dociera ze swoimi produktami do ponad 30 krajów na świecie. Liczba ta cały czas rośnie.

Kluczowe znaczenie przy tworzeniu strategii wejścia na rynki zagraniczne ma ich chłonność i możliwość rozwoju, a w fazie nasycenia – utrzymanie optymalnego poziomu sprzedaży. Przykładem rynków nasyconych są Niemcy, Tajlandia czy Ukraina. Tam działają od wielu lat strategiczni dystrybutorzy firmy. Jako obiecujące przez Auto-Gaz Centrum określane są m.in. rynki: chiński i indyjski. Firma jest już tam rozpoznawalna a produkty doceniane.

Oferta zbiorników oferowanych przez Elpigaz obejmuje także zbiorniki LC (Large Capacity)fot. gazeo.plSzeroka oferta zbiorników oferowanych przez Elpigaz znacznie zwiększa eksportową sprzedaż firmy

Elpigaz

Sprzedaż eksportowa w firmie Elpigaz ma tendencję wzrostową, czemu sprzyja to, że oferuje ona kompletne systemy zasilania gazowego, włącznie ze zbiornikami, które są produkowane w zakładzie w Gorlicach. Tradycyjnymi kierunkami eksportowymi Elpigazu są kraje byłego Związku Radzieckiego, głównie Rosja.

W 2011 r. eksport stanowił około 30% sprzedaży Elpigazu, a po wynikach tegorocznej sprzedaży widać, że osiągnął on już poziom około 40%. Do końca roku wskaźnik ten może się jeszcze zwiększyć, czemu sprzyja szeroka oferta Elpigazu, szczególnie w zakresie zbiorników LPG.

Według przedstawicieli firmy w zakresie zbiorników cylindrycznych jest ona największa na rynku, co generuje duże zainteresowanie odbiorców zagranicznych, szczególnie w asortymencie zbiorników nietypowych, które nie są oferowane przez innych producentów, np. zbiorniki dużej pojemności LC (Large Capacity) do samochodów ciężarowych oraz zbiorniki stojące.

Oprócz rynków europejskich Elpigaz penetruje także inne rynki, na których autogaz ma określoną pozycję rynkową i należy do powszechnie wykorzystywanych źródeł zasilania. Do takich rynków można zaliczyć kraje dalekiego wschodu oraz Ameryki Południowej i Afryki.

. Europegas. Aż 75% produkcji firmy Europegas jest kierowana na eksport. Rocznie firma dostarcza ponad 80 tys. układów elektronicznych oraz około 250 tys. pozostałych podzespołów wykorzystywanych w samochodowych w samochodowych instalacjach LPG.. Europegas jest obecny na rynkach Azji, Ameryki Południowej i Europy, jest także autoryzowanym, wyłącznym dystrybutorem wtryskiwaczy H2000 i H2100 koreańskiej firmy Hana na Europę Centralną i Wschodnią oraz Rosję. Firm…
 

Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu

Dalsza część artykułu na następnej stronie. Zachęcam do przeczytania.
Pozostało: 50%


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: AC S.A., App Studio, Auto-Gaz Centrum, Elpigaz, Europegas, KME, Rybacki, STAKO, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.