REKLAMA
25.06.2012

Ponad 50 uczestników konkursu „Napęd Nowej Ery”

Do 29 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do konkursu „Napęd Nowej Ery”, którego celem jest popularyzowanie najlepszych praktyk na rynku LPG. Rywalizacja w nim jest otwarta dla stacji paliw, koncernów samochodowych, producentów i dystrybutorów instalacji LPG oraz wszystkich firm dysponujących innowacyjną ofertą dla branży gazu płynnego.
REKLAMA

Laureaci konkursu „Napęd Nowej Ery” w czterech kategoriach (Samochód Nowej Ery - fabryczne auto z instalacją LPG, Instalacja Nowej Ery - samochodowa instalacja LPG, Rozwiązanie Nowej Ery - innowacyjny produkt lub usługa, Stacja Nowej Ery - niekoncernowa stacja LPG) zaprezentują się 17 października 2012 w czasie Gali finałowej w ramach jesiennego Spotkania Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG. Nagrodę główną w każdej kategorii stanowi bezpłatne zaproszenie na przyszłoroczne 26. Forum Światowej Organizacji Gazu Płynnego (WLPGA), które odbędzie się w Londynie.

Organizowaną w hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką galę poprowadzi Rafał Jemielita, dziennikarz miesięcznika „Playboy”, współprowadzący magazyn Automaniak w TVN Turbo, a prywatnie właściciel samochodu zasilanego LPG.

Gaz to czyste paliwo. Mniej zatruwa środowisko. Dla wielu Polaków ekologia to wciąż tylko moda, gdy tymczasem Europa patrzy na kwestie środowiskowe znacznie uważniej, praktycznie i bez kpiny. My wciąż wstydzimy się gazu, podczas gdy w innych krajach to po prostu alternatywny sposób zasilania auta w paliwo. Jedni mogą gaz lubić, innym takie paliwo nie pasuje, ale na Zachodzie nikt nie myśli takimi stereotypami jak Polacy. Dla wielu z nas gaz to synonim „auta dla biedaka” lub wręcz „obciachu”. Takie myślenie nie ma sensu. Czy warto rozwijać infrastrukturę? Na pewno, choć stacji już chyba wystarczy. Teraz trzeba poprawić jakość i standard obsługi. W punktach tankowania gazu też musi być wiata, toaleta, sklep dla klientów i terminal, w którym zapłacimy kartą kredytową. To absolutne minimum!

Rafał Jemielita, dziennikarz miesięcznika „Playboy”

Lista ponad 50 zgłoszeń konkursowych już teraz obejmuje nie tylko najnowocześniejsze instalacje, dodatki do paliw czy rozwiązania IT, ale również fabrycznie nowe samochody na LPG (m.in. Mercedes-Benz Sprinter, Opel Astra IV, Dacia Duster oraz Mitsubishi Colt).


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Orlen Gazgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.