REKLAMA
25.05.2017

Przyszła wiosna - autogaz tanieje!

Mówią, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka, a jednak – i jednocześnie zaczęła się wiosna z prawdziwego zdarzenia i autogaz potaniał, w wielu miejscach spadając wyraźnie poniżej poziomu 2 zł/l. Wygląda na to, że szczęścia też czasem chodzą parami.
REKLAMA
Ceny paliw w połowie maja 2017 r.fot. gazeo.plPłacisz mniej, a 2,50 zł na każdym litrze i tak oszczędzasz - nic, tylko jeździć!

Jeżeli średnia ogólnopolska cena litra LPG wynosi 2,02 zł (według notowania e-petrol.pl z 24 V 2017, w porównaniu z 2,07 zł tydzień wcześniej), to znaczy to, że liczba stacji, na których w rzeczywistości tankuje się w cenie poniżej 2 zł/l, szybko rośnie. Mało tego, zupełnie realne jest coraz częściej kupienie autogazu za mniej niż 1,90 zł/l, także na stacjach marketowych i koncernowych, nie tylko „u Miecia” na trasie Glinnik-Parzęczew. Jedynka z przodu staje się faktem i choć w rzeczywistości obniżka wynosi tylko kilka groszy na litrze, zawsze milej podjeżdża się pod dystrybutor, gdy wita nas wartość na pylonie niższa o „całą” złotówkę.

Żeby nie było, że jesteśmy tendencyjni (choć trochę na pewno jesteśmy, ale kto nie jest?), pozostałe paliwa też tanieją. Benzyna w ciągu ostatniego miesiąca straciła na litrze ok. 20 gr, olej napędowy podobnie. Tyle że ich ceny nadal zaczynają się od cyfry 4, a różnica cenowa między autogazem a bezołowiową pozostaje na poziomie ok. 2,50 zł/l. Wychodzi więc na to, że mając w samochodzie instalację gazową wydajemy dziś mniej niż przed miesiącem, a oszczędzamy praktycznie tyle samo. Do tego, kiedy już przyjdzie nam dolać trochę benzyny na poranne rozruchy, także za nią zapłacimy mniej. Tak musi wyglądać raj...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.