REKLAMA
21.05.2009

Przyszłość Paliw Ciekłych i Gazowych w Polsce - konferencja

Zbliża się, organizowana przez Centrum Analiz i Pronoz PETROexpress, konferencja-debata, której tematykę opisuje trafnie towarzyszący zasadniczej nazwie podtytuł: „Przesłanki i uwarunkowania do wprowadzenia nowych gatunków paliw w Polsce”.

REKLAMA
logopetroexpress.pllogo


Dwudniowe spotkanie, w którym udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rolnictwa, odbędzie się w dniach 18-19 czerwca w Mszczonowie, dokąd uczestników przewiezie autokar ruszający spod warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Organizatorzy, wśród których znaleźli się także: Komitet Techniczny 222 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Instytut Paliw i Energii Odnawialnej oraz Instytut Nafty i Gazu, zapewniają, że nie jest to tylko kolejna konferencja, jakich wiele, lecz pierwsza w naszym kraju próba podjęcia tematu zawartego w nazwie.

Poruszona zostanie m. in. kwestia zmian w asortymencie paliw, czyli wprowadzenia na polski rynek bioetanolu E85 oraz nowych gatunków LPG, a także zmian w wymaganiach jakościowych względem paliw tradycyjnych, olejów opałowych i biokomponentów. Wszystko to wpłynie na procesy produkcji i dystrybucji paliw i na pewno pociągnie za sobą konieczność podjęcia odpowiednich działań przez firmy z branży petrochemicznej.

Wśród referentów konferencji pojawią się m. in.: prof. Maciej Kaliski, Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu Ministerstwa Gospodarki, dr inż. Wiesław Górski, Przewodniczący KT 222 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz dr inż. Krzysztof Biernat, Koordynator Polskiej Platformy Technologicznej Biopaliw i Biokomponentów. Celem spotkania jest omówienie wszystkich aspektów i konsekwencji pojawienia się w naszym kraju nowych paliw lub nowych gatunków paliw już sprzedawanych. Szczegółowy plan i zaproszenie do udziału dostępne są na stronie internetowej głównego organizatora.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: PETROexpressgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.