REKLAMA
28.04.2014

Renault ZOE wjeżdża na salony

Po zaprzestaniu produkcji Renault Fluence Z.E. do polskich salonów trafia model ZOE, który według producenta jest wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie jakimi dysponują współczesne samochody elektryczne.
REKLAMA

Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 10 tys. Renault ZOE, który jest pojazdem zaprojektowanym od początku jako elektryczny. Wspomniany Fluence Z.E. sprzedał się w liczbie 3,5 tys. egzemplarzy od 2010 r.

Renault ZOEfot. RenaultRenault ZOE

Producent deklaruje, że ZOE dysponuje zasięgiem od 100 do 150 km, który jest uzależniony od stylu jazdy i warunków atmosferycznych. Samochód ten jako pierwszy produkt wielkoseryjny przekroczył także barierę 200 km zasięgu w cyklu NEDC (210 km), dzięki systemowi Range OptimiZEr.

Renault ZOE jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 65 kW (88 KM), który dysponuje momentem obrotowym o wartości 220 Nm.

Pojazd jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Life, ZenIntens. Ceny bez wyposażenia dodatkowego zaczynają się od 89,9 tys. zł za wersję Life. Zen i Intens to wydatek blisko 100 tys. zł (97,4 tys.). Do tego należy doliczyć koszt wynajmu baterii trakcyjnej, który wynosi 379 zł miesięcznie przy okresie wynajmowania 36 miesięcy i założeniu rocznego przebiegu 12,5 tys. km. Cena wynajmu baterii zawiera także kompletną usługę Assistance.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Renaultgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.