REKLAMA
11.12.2015

Rozładunek LNG w Świnoujściu - transmisja na żywo

Do terminalu LNG w Świnoujściu dopłynął pierwszy gazowiec z dostawą skroplonego gazu ziemnego. Procedurę cumowania olbrzymiego statku klasy Q-Flex do nabrzeża można oglądać na żywo dzięki transmisji prosto z portu. Zapraszamy!
REKLAMA
Świnoujski terminal LNG nocąfot. Polskie LNG200 tys. m3 to tylko "rozruchowa" ilość LNG, co daje pojęcie o skali możliwości terminala

Katarski metanowiec, który przy wymiarach 315x50 m należy do największych tego typu jednostek na świecie, dostarczy do świnoujskiego terminala ok. 210 tys. m3 skroplonego gazu ziemnego potrzebnego do schłodzenia i rozruchu nowo wybudowanej instalacji. Choć już taka ilość gazu ziemnego robi wrażenie, na kolana rzuca dopiero objętość, jaką metan zyska po odparowaniu, czyli po nadaniu mu formy, w jakiej jest dostarczany do naszych domów – 120 mln m3!

Wpłynięcie statku do portu to nie lada wydarzenie (z punktu widzenia polskiej dywersyfikacji energetycznej wręcz epokowe), dlatego firma Polskie LNG, operator terminala w Świnoujściu, przewidział transmisję na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube, ale w serwisie cng-lng.pl będziecie mogli obejrzeć ją bezpośrednio. Przekaz na żywo z przybicia gazowca do brzegu potrwa do ok. 13:00, a na miejscu są także wysłannicy naszej redakcji, którzy po powrocie szczegółowo zrelacjonują przebieg całej operacji. Z góry zapraszamy!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski, Piotr Złoty
źródło: Polskie LNGgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.