REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 6
siedziba Business Centre Club / gazeo.pl poprzednie następne
11.09.2009

Ruszył portal OKgaz.pl

Ruszył portal OKgaz.pl  

10 września 2009 r. w warszawskim Business Centre Club przy pl. Żelaznej Bramy odbył się lunch prasowy, podczas którego po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano nowy portal o tematyce autogazowej - OKgaz.pl - oraz towarzyszącą mu kampanię promocyjną. Byliśmy, wysłuchaliśmy, relacjonujemy.

REKLAMA
projekt billboarduOKgazprojekt billboardu


Konferencję prowadzili: Sylwia Popławska, manager Koalicji na Rzecz Autogazu, oraz Szymon Kukanów, reprezentujący agencję reklamową odpowiedzialną za wygląd i działanie nowego portalu. Głos zabierał także Jacek Okoński, przewodniczący zarządu KNRA, którego kilkoro innych członków było także obecnych na spotkaniu. Przedstawiono w skrócie wyniki, jakie osiągnął polski rynek LPG w ubiegłym roku, po czym rozpoczęła się właściwa prezentacja.

Za pomocą serii screenów oraz „na żywym organizmie” przedstawiono sam portal, jego ogólny wygląd oraz poszczególne funkcje, takie jak: kalkulator oszczędności, zapytania do eksperta, forum, spoty internetowe czy kalkulator emisji CO2. Mówiono także o docelowych odbiorcach OKgaz.pl, którymi mają się stać po prostu wszyscy obecni i przyszli użytkownicy samochodów napędzanych autogazem (tak płynnym, jak i sprężonym).

Po zakończeniu pokazu portalu przedstawiono założenia kampanii billboardowej, która stanowi element całego przedsięwzięcia. Ruszy ona 15 września i potrwa pół miesiąca. Jak można było usłyszeć, to tylko pierwszy etap szerokiej promocji LPG w Polsce, jednak na tym bynajmniej się nie skończy. Cieszy nas, że podjęto w Polsce inicjatywę, której celem jest propagowanie korzystania z płynnego gazu w miejsce konwencjonalnych paliw. Skoro nie robi tego państwo, dobrze, że postanowiła to robić powołana w tym celu Koalicja na Rzecz Autogazu, zawiązana w roku 2000.

Kolejną częścią planowanej kampanii jest akcja „Gwarancja Jakości”, której zadaniem ma być wyróżnianie firm oferujących usługi montażu, paliwo oraz sprzęt i komponenty na najwyższym poziomie. Nie określono jednak, kto i na jakiej podstawie miałby przyznawać danemu podmiotowi prawo do posługiwania się logotypem akcji. Jak powiedziała Sylwia Popławska, zakłada się dobrą wolę uczestników inicjatywy i rekomendację danej firmy do udziału w akcji ze strony firm zrzeszonych w KNRA. Rzecz będzie zatem polegać na honorowym zobowiązaniu do przestrzegania pewnych norm i standardów, na publicznej deklaracji, że będzie się postępować wedle prawideł sztuki. Teoretycznie więc, każdy może otrzymać podświetlany kaseton z napisem „OKgaz - Gwarancja Jakości”, na życzenie również podczas publicznej ceremonii, nadającej wydarzeniu powagi.

Świetnie, że w kraju nad Wisłą ruszyła kolejna (po m.in. kwartalniku „Jazda za Grosze” i portalu Gazeo.pl) inicjatywa na rzecz popularyzacji LPG. Rządy wielu krajów europejskich - i nie tylko - podejmują stosowne działania już od wielu lat, a skoro w Polsce (trzecim największym rynku autogazowym świata) władze nic w tym kierunku nie robią, przyklaskujemy każdemu pomysłowi wychodzącemu bezpośrednio od branży. Mamy nadzieję i życzymy portalowi OKgaz.pl, by dotarł do jak najszerszego grona odbiorców, ponieważ leży to w interesie wszystkich zwolenników płynnego gazu.

Niestety grono przybyłych gości było skromne. Trudno powiedzieć, z czego wynikła tak niska frekwencja przedstawicieli prasy, ale być może zawinił sposób dystrybucji zaproszeń. My mieliśmy szczęście i w porę dowiedzieliśmy się o wydarzeniu, choć od firm-udziałowców kampanii, a nie bezpośrednio od organizatorów. Wierzymy jednak, że kampania promocyjna OKgaz.pl odniesie zamierzony skutek i nowo powstały portal będzie, tak jak od ponad półtora roku robi to Gazeo.pl, budować dobrą prasę LPG i walczyć ze stereotypami, którymi obrosło to paliwo. Powodzenia!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: OKgaz.pl, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.