REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 10
fot. gazeo.pl / SsangYong Tivoli LPG na Poznań Motor Show 2017 poprzednie następne
10.04.2017

SsangYong LPG na Poznań Motor Show 2017

SsangYong LPG na Poznań Motor Show 2017 fot. SsangYong

Poznań Motor Show to jedna z najważniejszych imprez branży motoryzacyjnej na polskim rynku. Niestety w tym roku pechowo nałożyła się na najważniejsze targi branży gazowej GasShow 2017. Nie przeszkodziło to nam w wyśledzeniu na jednym z poznańskich stoisk samochodu z instalacją gazową.
REKLAMA

Był to SsangYong Tivoli LPG, który mieliśmy już okazję testować ze specjalnie dostosowaną, także pod kątem montażowym instalacją gazową firmy EuropeGAS.

SsangYong Tivoli LPGfot. gazeo.plSsangYong Tivoli cieszył się dużym zainteresowaniem na co z pewnością miał wpływ zastosowany w samochodzie gazowy układ zasilania EuropeGAS

W odróżnieniu od samochodu, który testowaliśmy zmieniono miejsce montażu i sam przełącznik rodzaju zasilania. Nieźle to wyszło. Zobaczcie w galerii.

To na razie wersja targowa ale już niedługo taki przełącznik będzie oferowany w zestawach montażowych dla SsangYonga.

Montaż instalacji gazowej w Tivoli jest przeprowadzany praktycznie bez wykonywania otworów w nadwoziu. Wiercenie jest konieczne jedynie przy montażu zaworu tankowania, zbiornika LPG i przełącznika rodzaju zasilania. Wszystkie komponenty gazowego układu zasilania są mocowane z wykorzystaniem istniejących w samochodzie fabrycznych otworów.

To jednak nie koniec. EuropeGAS dostarcza w zestawie montażowym także odpowiednio wyprofilowane przewody do łączenia reduktora z układem chłodzenia silnika.

Wiązka elektryczna instalacji gazowej nie wymaga lutowania i jest wpinana w instalację samochodu z wykorzystaniem hermetycznych złącz. Lutowania wymaga jedynie podłączenie do układu OBD pojazdu.

Czekamy na kolejne modele SsangYonga z LPG.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.