REKLAMA
13.05.2010

Stacja Paliw 2010 - Produkt Roku 2010

Mija drugi dzień XVII Międzynarodowych Targów Stacja Paliw 2010. Podczas tegorocznej edycji, mimo że ukierunkowanej głównie na rozwój usług okołopaliwowych, nie zabrakło mocnych akcentów gazowych. Silnie reprezentowane były firmy zajmujące się budową infrastruktury magazynowej i dystrybucyjnej LPG. Ofertę uzupełniali producenci i importerzy urządzeń niezbędnych na każdej stacji autogazu: pistoletów do tankowania, dedykowanych do LPG węży elastycznych, zbiorników czy urządzeń pomiarowych.

REKLAMA
fot. gazeo.pl


Dziś wieczorem, podczas uroczystego bankietu towarzyszącego, wręczone zostaną nagrody „Produkt Roku 2010”. O sześć prestiżowych statuetek walczyło 21 zgłoszonych do konkursu produktów. Komisja konkursowa zapoznawała się z produktami uczestnicząc w prezentacjach oraz zadając pytania producentom i importerom. Głównymi kryteriami oceny są innowacyjność, zastosowanie nowoczesnych technologii, oryginalność konstrukcji, a także funkcjonalność i estetyka. Po raz trzeci w historii konkursu przyznana zostanie nagroda dla nowoczesnego produktu, który nie uzyskał wymaganych w Polsce atestów i dopuszczeń. Kategoria ta ma być czynnikiem motywującym do działania i pomagającym w promowaniu najciekawszych światowych rozwiązań. Organizator targów - Polska Izba Paliw Płynnych - przyzna własną nagrodę, Złotą Lampę. Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem jest Nagroda Publiczności, która zostanie przyznana na podstawie głosów zwiedzających producentowi najpopularniejszego produktu tegorocznej imprezy.

Jednym ze zgłoszonych do konkursu produktów związanych z branżą LPG są kurki kulowe firmy Broen-Zawgaz z Suchego Lasu k/Poznania. Zawory z uszczelnieniem typu metal-metal przeznaczone są m. in. do pracy w przepompowniach i magazynach gazu. Dzięki metalowemu uszczelnieniu, zawory pracować mogą z zanieczyszczonym gazem, bez obawy o uszkodzenie gładzi ciernej i rozszczelnieniem zamknięcia.

Drugi dzień targów Stacja Paliw upłynął pod znakiem cyklu konferencji poświęconych rynkowi LPG i CNG. Relację z niej przedstawimy niebawem.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.