REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 5
fot. gazeo.pl / Dwuwężowy dystrybutor LPG czeskiej firmy ADAST poprzednie następne
18.05.2017

Stacja Paliw 2017 - autogaz ma się dobrze

FLESZ Stacja Paliw 2017 - autogaz ma się dobrze fot. gazeo.pl

24 edycja organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych targów Stacja Paliw odbyła się tradycyjnie w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI. Targi otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski.
REKLAMA
Stacja Paliw 2017fot. gazeo.plStacja Paliw 2017

Celem polityki obecnych władz jest elektromobilność, która ma wprowadzić polską gospodarkę na wyższy poziom rozwoju z uwagi na wielkie możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań w tej najmłodszej gałęzi motoryzacji.

Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych zawiera także plany rozwoju gazomobilności, co prawda opartej na paliwach metanowych bo w świetle zawartych w niej zapisów rynek LPG do napędu pojazdów nie wymaga wsparcia ponieważ sam rozwija się doskonale od ponad dwóch dekad.

Dobrą koniunkturę w zakresie zastosowania LPG jako paliwa silnikowego potwierdzała także targowa ekspozycja.

Może nie była ona tak liczna jak jeszcze kilka lat temu, co szczególnie było widać w zakresie pojazdów do transportu LPG, których po prostu nie było. Dało się jednak zauważyć, że praktycznie wszyscy wystawcy wyposażenia stacji paliw prezentowali na swych ekspozycjach dystrybutory LPG. Potwierdza to, że autogaz jest traktowany zarówno przez dostawców wyposażenia jaki i samych właścicieli stacji jako równorzędny z klasycznymi paliwami nośnik energii.

Zobaczcie w galerii co ciekawego przygotowali wystawcy dla użytkowników samochodów zasilanych LPG.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.