REKLAMA
17.10.2011

Stanowisko Worthington Cylinders w sprawie STAKO

Po ogłoszonym niedawno przejęciu słupskiej firmy STAKO przez amerykański koncern Worthington Industries (a właściwie jego oddział zajmujący się produkcją zbiorników ciśnieniowych - Worthington Cylinders), zwróciliśmy się do nowego właściciela z prośbą o komentarz w sprawie planów dla przejętego przedsiębiorstwa. Przedstawiamy go poniżej.

REKLAMA
Pomimo formalnej zmiany właściciela, napis i logo STAKO nie znikną ze ściany słupskiej siedziby firmyGazeo.plPomimo formalnej zmiany właściciela, napis i logo STAKO nie znikną ze ściany słupskiej siedziby firmy


Amerykanie wyrażają dumę z faktu nabycia tak silnej marki, jaką w Polsce, Europie i na świecie jest STAKO. Włączenie słupskiego producenta w struktury koncernu WI to część długofalowego procesu inwestycyjnego w rynek paliw alternatywnych, w ramach którego nawiązano m. in. joint venture z indyjskim Nitin Cylinders. Worthington Industries dysponuje zakładami po obydwu stronach Atlantyku (w Ameryce Północnej i Europie) i oferuje szeroki wachlarz produktów z zakresu LPG i CNG do zastosowań w samochodach. Dzięki pozyskaniu STAKO, gama i technologiczne możliwości jeszcze się powiększyły.

Ze względu na siłę i rozpoznawalność marki STAKO na całym świecie, zostanie ona zachowana. Firma zachowa także swój dotychczasowy profil i będzie wzmacniać swoją obecność na już opanowanych rynkach oraz wkraczać na nowe terytoria w poszukiwaniu kolejnych klientów. Szczególny nacisk zostanie położony na sektor LPG, na którym STAKO od lat odnosi największe sukcesy, dostarczając zbiorniki na skroploną mieszaninę propanu i butanu na fabryczne linie produkcyjne samochodów takich marek jak Volkswagen, Opel, Ford czy Suzuki. STAKO pod skrzydłami Worthington Cylinders życzymy kontynuacji dotychczasowych sukcesów, nabywcy gratulujemy zaś trafionego zakupu.
Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Worthington Cylindersgazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.