REKLAMA
17.10.2011

Stanowisko Worthington Cylinders w sprawie STAKO

Po ogłoszonym niedawno przejęciu słupskiej firmy STAKO przez amerykański koncern Worthington Industries (a właściwie jego oddział zajmujący się produkcją zbiorników ciśnieniowych - Worthington Cylinders), zwróciliśmy się do nowego właściciela z prośbą o komentarz w sprawie planów dla przejętego przedsiębiorstwa. Przedstawiamy go poniżej.

REKLAMA
Pomimo formalnej zmiany właściciela, napis i logo STAKO nie znikną ze ściany słupskiej siedziby firmyGazeo.plPomimo formalnej zmiany właściciela, napis i logo STAKO nie znikną ze ściany słupskiej siedziby firmy


Amerykanie wyrażają dumę z faktu nabycia tak silnej marki, jaką w Polsce, Europie i na świecie jest STAKO. Włączenie słupskiego producenta w struktury koncernu WI to część długofalowego procesu inwestycyjnego w rynek paliw alternatywnych, w ramach którego nawiązano m. in. joint venture z indyjskim Nitin Cylinders. Worthington Industries dysponuje zakładami po obydwu stronach Atlantyku (w Ameryce Północnej i Europie) i oferuje szeroki wachlarz produktów z zakresu LPG i CNG do zastosowań w samochodach. Dzięki pozyskaniu STAKO, gama i technologiczne możliwości jeszcze się powiększyły.

Ze względu na siłę i rozpoznawalność marki STAKO na całym świecie, zostanie ona zachowana. Firma zachowa także swój dotychczasowy profil i będzie wzmacniać swoją obecność na już opanowanych rynkach oraz wkraczać na nowe terytoria w poszukiwaniu kolejnych klientów. Szczególny nacisk zostanie położony na sektor LPG, na którym STAKO od lat odnosi największe sukcesy, dostarczając zbiorniki na skroploną mieszaninę propanu i butanu na fabryczne linie produkcyjne samochodów takich marek jak Volkswagen, Opel, Ford czy Suzuki. STAKO pod skrzydłami Worthington Cylinders życzymy kontynuacji dotychczasowych sukcesów, nabywcy gratulujemy zaś trafionego zakupu.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Worthington Cylindersgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.