REKLAMA
01.02.2017

Stolica Cypru zaciąga sieć

Wydawałoby się, że infrastruktura do tankowania LPG w Europie jest już rozwinięta i dojrzała. Na mapie Starego Kontynentu pozostały jednak jeszcze miejsca, gdzie sytuację wciąż da się poprawić. Jednym z nich jest Nikozja, stolica śródziemnomorskiego Cypru.
REKLAMA
Stacja paliw w Nikozji, stolicy Cyprufot. auto-gas.netNa pylonach stacji w Nikozji zaczyna pojawiać się nowa pozycja: LPG. Dla kierowców to bardzo dobra wiadomość

Najlepszym dowodem na to, że sektor autogazu na Cyprze dopiero się „rozkręca”, jest fakt, iż po wydaniu przez władze licencji na otwarcie trzech nowych stacji w Nikozji, ogólna liczba tego typu obiektów w mieście uległa... podwojeniu. Trzech poprzednich koncesji udzielono jednak zaledwie w 2016 r., a więc sieć rozrasta się nie tyle powoli, co po prostu od bardzo niedawna – rozporządzenie ministerialne w sprawie rozpoczęcia sprzedaży autogazu wydano w marcu 2016.

Pojawianie się punktów dystrybucji tańszego paliwa zachęca kierowców do konwertowania samochodów. Montaż instalacji LPG kosztuje w tej chwili na Cyprze 1000-1500 euro i przy aktualnych cenach benzyny i autogazu zwraca się po ok. 3 latach jazdy. W miarę rozrastania się sieci stacji cena gazowego paliwa będzie jednak z pewnością spadać, skracając czas oczekiwania na zwrot poniesionych na początku wydatków. Życzymy cypryjskim kierowcom dużych oszczędności!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: auto-gas.netgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.