REKLAMA
06.03.2017

Światowe Forum LPG 2017: 30 razy to już sztuka

Bez względu na miejsce, w jakim w danym roku się odbywa, Światowe Forum LPG pozostaje najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu globalnego sektora gazu płynnego. Edycja 2017 opuszcza Europę, ale do Maroka nie aż tak daleko...
REKLAMA
Światowe Forum LPG 2017fot. WLPGAAfryka od lat jawi się jako następna ziemia obiecana dla LPG, więc lokalizacja tegorocznego Forum nie dziwi

Z naszego punktu widzenia najlepiej, kiedy Forum odbywa się w Europie, ponieważ wtedy zawsze zbiega się w miejscu i czasie z Kongresem AEGPL, jednak zazwyczaj obydwa te arcyważne wydarzenia organizowane są osobno. Tak jest i w tym roku, ale trzyipółmiesięczna przerwa gwarantuje, że uczestnicząc w jednym nie można spóźnić się na drugie. A drugim w tym przypadku okazuje się właśnie Światowe Forum LPG, zaplanowane w Marrakeszu na 3-5 października 2017.

Tegoroczna edycja odbędzie się „tuż za miedzą” względem Europy, ale jednak w Afryce i właśnie temat rozwoju branży LPG na Czarnym Lądzie zdominuje tematykę imprezy. Nic dziwnego, bowiem w ciągu ostatnich pięciu lat zużycie LPG w Afryce wzrosło o niemal 30%, a w samym Maroku o 20%, czyniąc ten kraj drugim największym konsumentem LPG na kontynencie. Ocenia się, że do roku 2050 PKB w skali całej Afryki wzrośnie nawet sześciokrotnie, a populacja prześcignie Chiny, Europę i Amerykę Północną razem wzięte, a więc potencjał (mimo że dziś w Afryce zużywa się tylko ok. 5% rocznej światowej konsumpcji LPG) jest ogromny.

Światowym centrum branży gazowej na początku października stanie się Palais des Congrès de Marrakech (10 minut jazdy z lotniska i 5 minut od starego miasta). Miejsca warto rezerwować jak najszybciej, bo chętnych na pewno nie braknie. Tym bardziej, że edycja 2017 to już 30. Forum w bogatej historii tego wydarzenia, a więc organizatorzy na pewno będą starali się uczynić tę jubileuszową edycję wyjątkową. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie worldlpgforum2017.com, informacje zaś dostępne są pod adresami info@worldlpgforum2017.comexhibition@worldlpgforum2017.com. Patronem medialnym wydarzenia jest, jak w wielu poprzednich latach, gazeo.pl.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski, WLPGA
źródło: WLPGAgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.