REKLAMA
03.01.2016

Szkoła jazdy oszczędza z LPG

Czy samochód mały czy duży, dzięki autogazowi zawsze swoje zaoszczędzi, a im więcej się jeździ, tym lepiej. Ta zasada sprawdza się zawsze i wszędzie, a szkoły nauki jazdy to wyjątkowo dobre tego potwierdzenie. Nie tylko w Polsce!
REKLAMA
Hyundai i10 LPG jako samochód nauki jazdyfot. Autogas LimitedŻaden samochód nie jest za mały, żeby go konwertować na napęd LPG, zwłaszcza jeżeli pokonuje 40 tys. km rocznie!

Stuart Russell, instruktor nauki jazdy ze szkoły A Plus Driving z Durham w Wielkiej Brytanii oszczędza miesięcznie kilkaset funtów (a funt kosztuje niemal 6 zł...) dzięki temu, że jego maleńki Hyundai i10, którym jeżdżą kursanci, został adaptowany do napędu gazowego. A co jeszcze lepsze, uzyskane w ten sposób oszczędności już od pierwszego dnia jazdy na LPG trafiają do kasy szkoły, ponieważ warta 1500 funtów konwersja była nagrodą w konkursie zorganizowanym przez magazyn The Instructor.

Mały i10 pokonuje rocznie ok. 40 tys. km, co jest sporym przebiegiem w ogóle, a szczególnie w przypadku tak niewielkiego, z natury miejskiego samochodu. A ponieważ autogaz pomaga szkole obniżyć rachunki za paliwo o połowę, roczne oszczędności wyniosą prawdopodobnie ok. 2000 funtów, czyli więcej niż kosztowała konwersja (mimo że to nie szkoła za nią płaciła). Jak twierdzi pan Russell, zmiana paliwa w żaden sposób nie odbija się na osiągach Hyundaia, a ponieważ auto porusza się w ograniczonej strefie, także relatywnie niewielka liczba stacji w Wielkiej Brytanii (ok. 1400 obiektów) nie stanowi przeszkody w codziennej eksploatacji.

Autogaz to już dla mnie całkowity mus – zdecydowanie przerobię wszystkie swoje przyszłe samochody na takie zasilanie!

Stuart Russell, szkoła nauki jazy A Plus Driving


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Autogas Limitedgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.