REKLAMA
14.09.2009

VI Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG

W dniach 14-15 października 2009 r. w Pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry odbędzie się kolejna edycja seminarium organizowanego przez portal e-petrol.pl, monitorujący rynek paliw. Zaproszeni specjaliści będą omawiać bieżącą kondycję i przyszłość rodzimej branży LPG.

REKLAMA
logo spotkaniae-petrol.pllogo spotkania


Konferencja, która rozpocznie się w czwartek, 15 października, o godzinie 10:00 i potrwa do 17:00, obejmować będzie szereg tematów z zakresu produkcji, importu i obrotu gazem. Przygotowano wstępną listę zagadnień, jakie zostaną poruszone, jednak organizatorzy zastrzegają, że może ona jeszcze ulec zmianie. Tym bardziej, że stale przyjmowane są sugestie co do kierunków, w jakich powinna pójść dyskusja oraz propozycje nazwisk ekspertów, z którymi uczestnicy chcieliby porozmawiać. W tej chwili program wygląda następująco:

- Nowa ustawa akcyzowa i praktyka jej stosowania oraz projektowane zmiany w ustawie od 2010 r.
eksperci: doradcy podatkowi DLA Piper Warszawa

- Otoczenie prawne działalności handlowej w segmencie LPG w Polsce. Tworzenie i utrzymywanie zapasów obowiązkowych LPG - praktyka stosowania przepisów, planowane zmiany w prawie.
eksperci: Paweł Bielski, Polski Gaz;
specjaliści DLA Piper Warszawa

- Polski Rynek LPG. Omówienie specyficznej relacji cenowej w kontekście wydarzeń rynkowych w 2009 roku. Wprowadzenie do tematów handlowych i strategicznych.

- Co zmieni się na polskim rynku LPG? Struktura rynku dziś i w nadchodzących latach, perspektywy dalszego rozwoju.
eksperci: praktycy rynku, doświadczeni w działalności handlowej i importowej, oraz analitycy rynkowi

- Jak nowe przepisy techniczne dotyczące tankowania i obsługi dystrybutorów zmienią sytuację na rynku LPG w Polsce? Aktualne rozwiązania i zmiany przepisów prawnych.
ekspert: Marcin Szponder, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego

Planowany jest zorganizowany, wspólny przejazd z Wrocławia do Wojanowa (14 października po południu) oraz powrót po zakończeniu spotkania, 16 października rano. Także na 14 października przewidziano kolację powitalną, zaś po zakończonej dyskusji następnego dnia uroczystość podsumowującą z niespodziankami. Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje organizator wydarzenia.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: e-petrol.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.