REKLAMA
06.09.2010

Warsztaty i seminaria podczas Targów Autoserwis i Autosalon w Katowicach

Rozpoczynające się 8 października w Katowicach XXI Międzynarodowe Targi Technik Motoryzacyjnych AUTOSERWIS oraz XXI Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne AUTOSALON będą doskonała okazją do uczestniczenia w Seminarium Warsztatowym przygotowanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP w Warszawie.
REKLAMA

Rozpoczynające się 8 października w Katowicach XXI Międzynarodowe Targi Technik Motoryzacyjnych AUTOSERWIS oraz XXI Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne AUTOSALON będą doskonała okazją do uczestniczenia w Seminarium Warsztatowym przygotowanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP w Warszawie. Seminarium odbędzie się w dwóch cyklach: sobotnim i niedzielnym. Dzięki temu będą mogli wziąć w nim udział mechanicy i właściciele warsztatów samochodowych. Prelekcje dotyczyć będą przede wszystkim nowoczesnych metod diagnostyki samochodowej.

fot. gazeo.pl

Chętni zapoznają się z możliwościami skrócenia procesu diagnostyki uszkodzeń poprzez analizę zapamiętanego strumienia danych, która jest szybką drogą do znalezienia usterki. Interesująco zapowiada się także część seminarium poświęcona oscyloskopowi i generatorowi w skanerze i innym przyrządom przyspieszającym diagnozę (prezentacje przygotowane przez Auto-Elektro-Service Sahib).

Nieustanny rozwój układów optycznych i technologii LED sprawia, że oświetlenie samochodowe jest jednym z rozwiązań podlegających niezwykle dynamicznym zmianom. O historii, współczesności i przyszłości oświetlenia samochodowego opowie kierownik Centrum Technicznego Hella Polska.

Rozwój techniki sprawia, że diagnostyka samochodowa nieustannie ewoluuje nawet w tych dziedzinach, które można by uważać za niewymagające poprawy. Dotyczy to m. in. nowoczesnych sposobów pomiaru i regulacji geometrii zawieszenia samochodowego. Tym zagadnieniem zajmie się firma SIMP Automex Bosch-Service.

Równie ciekawie zapowiada się tzw. ŻYWY WARSZTAT, który od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających Targi, którzy będą mogli obejrzeć prace mechaników z bliska i zapoznać się z technologia napraw.

Na stoisku Gazeo.pl, które objęło Targi Autoserwis i Autosalon patronatem prasowym, możliwe będzie zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami stworzonego przez Gazeo.pl Symulatora Opłacalności Montażu Instalacji Gazowej w samochodzie. Ponadto, zwiedzający będą mieli okazję porozmawiać z dziennikarzami, którzy na co dzień zajmują się tematyką autogazu.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Wojciech Mackiewicz
źródło: Międzynarodowe Targi Katowickiegazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.