REKLAMA
11.03.2010

XIV Międzynarodowe Forum Gazowe pod znakiem konferencji

Pierwszy dzień XIV Międzynarodowego Forum Gazowego LPG & CNG 2010 upłynął pod znakiem bardzo dobrze przygotowanych konferencji tematycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wystawców i dużego grona zaproszonych uczestników. Obecność Jamesa Rockalla - dyrektora generalnego WLPGA (Światowej Organizacji Gazu Płynnego ) i Ulrike Andres, która jest Prezydentem Komisji Autogazu Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego (AEGPL), podkreśliła wysoką rangę Forum Gazowego jako ważnej imprezy w europejskim kalendarzu spotkań branży LPG.
REKLAMA
konferencje tematyczne są mocną stroną Forum Gazowegogazeo.plkonferencje tematyczne są mocną stroną Forum Gazowego

Forum ma najdłuższą tradycję wśród imprez branży gazowej na polskim rynku i jest uznawane za jedne z najważniejszych targów tego sektora w Europie. Motorem imprezy zawsze była branża autogazu, która nie tylko na naszym rynku stanowi największą część w ogólnej sprzedaży gazu płynnego. Wiele firm, które wystawiały się na tych targach i w ten sposób rozpoczynały obecność na polskim rynku to obecnie poważni gracze branży LPG.

Bardzo ważnym i ciekawym punktem programu targowego są konferencje tematyczne oraz szkolenia dla warsztatów. Te pierwsze są organizowane od lat i stanowią wizytówkę Forum. Zawsze są to wystąpienia przybliżające słuchaczom bieżące problemy i perspektywy branży LPG oraz poruszające najbardziej interesujące i aktualne tematy, zarówno z polskiego jak i światowych rynków. Regularnie prezentowane są zagadnienia związane z autogazem, co z naszego punktu widzenia jest najbardziej interesujące.

Na wyróżnienie zasługuje interesująca prelekcja Swietłany Nowołodskiej, która jest autorką wielu analiz rynku LPG w Rosji. Z danych przez nią przedstawionych wynika m.in., że Polska jest największym odbiorcą gazu płynnego z Rosji i Kazachstanu, mając ponad 30-procentowy udział w eksporcie z tych krajów.

Bardzo ciekawa okazała się również konferencja prasowa, na której przedstawiono raport roczny Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, poświęcony polskiemu rynkowi gazu płynnego. Dodatkowo, obecność szefów obu najważniejszych organizacji skupiających podmioty działające w branży LPG pozwoliła dziennikarzom zajmującym się tematyką autogazu na bezpośrednie zadawanie pytań, głównie o przyszłość branży i możliwości kreowania atmosfery sprzyjającej rozwojowi rynku LPG. Podkreślono także, że LPG, w przeciwieństwie do gazu ziemnego i koniecznej do jego transportu i magazynowania drogiej infrastruktury, jest paliwem, które można w stosunkowo prosty sposób importować z dowolnego kierunku, nie narażając się na uzależnienie od jednego dostawcy. Pytań było na tyle dużo, że czas przeznaczony przez organizatorów na konferencję prasową okazał się niewystarczający.

Wieczorna gala była okazją do wielu nieformalnych rozmówgazeo.plWieczorna gala była okazją do wielu nieformalnych rozmów

Pierwszy dzień zakończyła wieczorna gala, która od wielu lat jest mocnym i wyczekiwanym punktem Forum Gazowego. W tym roku ponad 200 gości skorzystało z tej możliwości spotkania się w jednym miejscu aby w luźnej, nieformalnej atmosferze, przy dźwiękach granych na żywo standardów jazzowych porozmawiać o tym, co dzieje się w branży LPG i CNG. Konieczność wydłużenia spotkania ponad ustalony czas jest najlepszą rekomendacją dla tegorocznej gali.

Drugi dzień Forum upłynie pod znakiem kontynuacji szkoleń produktowych, na które wstęp jest bezpłatny i interesująco zapowiadających się prezentacji podczas konferencji, poświęconych obecnej i najbliższej sytuacji na polskim rynku LPG.

Niebawem relacja ze szkoleń przygotowanych przez Elpigaz, Auto Gaz Śląsk oraz AC S. A., skierowanych do montażystów instalacji gazowych.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.