REKLAMA
02.10.2017

XIV Spotkanie Polski Rynek LPG

Po latach przywiązania do okolic Rawy Mazowieckiej, doroczne konferencje Polski Rynek LPG, organizowane w ramach cyklu Spotkania Branży Paliwowej przez Information Market, stały się wydarzeniem wędrującym. W 2016 r. było Zakopane, a w tym?
REKLAMA
Polski Rynek LPGfot. Information MarketLPG przybywa do Polski głównie koleją, ale tym razem przedstawiciele branży spotkają się nad morzem

W sezonie 2017 gospodarze zapraszają na drugi koniec mapy, do Sopotu. W tamtejszym hotelu Sheraton odbędzie się XIV edycja wydarzenia, bez którego trudno już wyobrazić sobie jesień w branży LPG. A skoro już wspomnieliśmy o jesieni, podajmy od razu konkretny termin. Organizator mówi o 18-19 października, ale część merytoryczna przewidziana została na ten drugi dzień – pierwszego odbędzie się uroczysty bankiet wieczorny. Wprawdzie rynkiem gazu skroplonego w tym roku nie wstrząsnęły żadne przełomy, ale tematów do ożywionych rozmów z pewnością nie zabraknie. Przyglądamy się programowi pod kątem najciekawszych jego punktów.

Panel pierwszy dotyczyć ma prawa i podatków, a konkretnie bieżącej sytuacji i planowanych zmian w tym obszarze. Panel drugi wydaje się najbardziej interesującym momentem dnia, bowiem będzie się obracać wokół rynkowego „starcia” LPG i LNG. Czy skroplony gaz ziemny jest w stanie zagrozić propanowi-butanowi? A jeżeli tak, to na jakiej płaszczyźnie, bo na pewno nie w sektorze paliwa silnikowego do samochodów osobowych. Panel trzeci i ostatni poświęcony zaś rynkowi LPG w Polsce i na świecie. My szczególnie bacznie przyjrzymy się sytuacji autogazu, zwłaszcza w rejonach dla nas egzotycznych.

Bo że będziemy na miejscu, możecie być pewni – braliśmy udział w większości poprzednich wydań konferencji Polski Rynek LPG, więc nie darowalibyśmy sobie, gdyby tym razem nas zabrakło. Tym, którzy wybierają się do Sopotu, mówimy zatem „do zobaczenia”, pozostałych z góry zapraszamy do przeczytania sprawozdania, jakie przygotujemy po powrocie. Tak czy owak, polecamy wydarzenie Waszej uwadze.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Information Marketgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.