REKLAMA
16.03.2016

Za hajs banku baluj!

Nie każdy pochwala filozofię życia na kredyt, ale autogaz zapewnia tak duże oszczędności na kosztach paliwa, że konwertowanie samochodu za „cudzesy” może mieć sens. Pewien maltański bank właśnie wprowadził do oferty specjalną pożyczkę dla fanów LPG.
REKLAMA
Stacja LPG na Malciefot. auto-gas.netDzięki nowej ofercie pożyczkowej Bank of Valetta stacje LPG na Malcie mogą wkrótce mieć więcej pracy. Tego im życzymy!

Pożyczki i kredyty mają tę zaletę, że pozwalają kupować towary i usługi bez konieczności odkładania pieniędzy przez dłuższy czas – wystarczy pójść do banku, dopełnić kilku formalności i już można wydawać. Problem w tym, że potem trzeba oddać więcej niż się pożyczyło, ale LPG ma tę zaletę, że zapewnia pokaźne oszczędności względem benzyny, a dzięki temu kredyt poniekąd spłaca się sam. Konwersji można oczywiście dokonać za pieniądze pożyczone z dowolnego banku w dowolnym kraju, ale Bank of Valetta na Malcie podchodzi do tematu w sposób szczególny.

Pożyczka o nazwie BOV Eco Loan weszła do oferty z myślą o każdym, kto chce kupić niskoemisyjny samochód, niekoniecznie tylko taki napędzany autogazem. Bank of Valetta chce w ten sposób chronić środowisko w sposób dwojaki – poprzez wprowadzanie przyjaznych środowisku technologii i procedur we własnym zakresie oraz zachęcanie klientów (np. właśnie za sprawą oferowania pożyczki Eco Loan) do prowadzenia „zielonego” trybu życia.

Począwszy od roku 2016, Bank of Valetta przyjmuje wnioski na pożyczki celowe BOV Eco Loan, udzielane na zakup nowych samochodów, których emisja CO2 nie przekracza 100 g/km lub 130 g/km w przypadku złomowania poprzedniego pojazdu w ramach programu Government Car Scrappage. Pożyczka BOV Eco Loan może być również spożytkowana na zakup pojazdu elektrycznego lub hybrydowego, jak również na konwersję samochodu benzynowego na zasilanie autogazem.

Alan Micallef, dyrektor ds. bankowości indywidualnej, Bank of Valetta

Kwota pożyczki wynosi od 500 do 40 tys. euro, a maksymalny okres spłaty wynosi 8 lat. Biorąc pod uwagę oszczędności, jakie generuje LPG w stosunku do benzyny, 8 lat to wystarczająco dużo czasu, by spłacić nie tylko samą instalację gazową, ale i cały samochód, więc oferta wydaje się atrakcyjna. Co więcej, bank zredukował do minimum własną marżę, a opłaty przygotowawcze i prowizje zostały całkowicie anulowane. Jeżeli to nie zmotywuje Maltańczyków do przesiadki z samochodów benzynowych na gazowe, to już nie wiemy, co ich zachęci.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Bank of Valetta za pośrednictwem auto-gas.netgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.