REKLAMA
03.03.2014

gazeo rośnie i rośnie

Świat jest tak urządzony, że jeżeli nie pochwalimy się czymś sami, nikt nie zrobi tego za nas. Nie zamierzamy przy tym popadać w próżny samozachwyt. Zamiast tego będziemy operować faktami, by pokazać, w jakim tempie zwiększamy swój zasięg. A tempo jest takie, że sami jesteśmy trochę zaskoczeni!
REKLAMA

gazeo.pl jest portalem branżowym, tematycznym, a więc z góry wiadomo, że nie będzie cieszyć się taką popularnością, jak największe serwisy ogólnoinformacyjne. Ale też wcale nie o to chodzi – zawsze wiedzieliśmy, że zwracamy się do konkretnej grupy odbiorców, mającej wszak tę zaletę, że żywo interesuje się tym, o czym piszemy. Dzięki temu rozwijamy się i zyskujemy na popularności, zataczając coraz szersze kręgi i podejmując nowe, ambitne wyzwania. Jeżeli lubisz liczby, statystyki i rosnące słupki wskaźników, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

W gazeo.pl rok 2013 upłynął pod znakiem wzrostówfot. gazeo.plPodsumowanie naszych postępów w krótkim filmie poniżej - zapraszamy do obejrzenia!

W całym 2013 r. zanotowaliśmy ponad 2,25 mln odwiedzin naszego portalu. Aby jednak w pełni uzmysłowić postęp, jaki stał się naszym udziałem, odnieśmy się do podobnych wskaźników z roku poprzedniego, czyli 2012. W okresie od stycznia do grudnia owego roku gazeo.pl zostało odwiedzone niemal 1,9 mln razy, a więc udało nam się przekroczyć barierę 2 mln wizyt, i to ze sporym zapasem. Liczba unikalnych użytkowników w ujęciu rok do roku wzrosła zaś aż o 83%.

Szczególnie mocno chcielibyśmy pochwalić się działem Praktyk Radzi, ponieważ w sposób bardzo bezpośredni łączy on nas z naszymi użytkownikami. I to nie tylko tymi indywidualnymi (kierowcami), ale także warsztatami, które za jego pośrednictwem wymieniają się wiedzą i doświadczeniem oraz szukają porad. Łącznie Praktyk udzielił już ponad 2100 odpowiedzi (od kwietnia 2008 r.), co średnio daje nieco ponad jedną odpowiedź dziennie, ale rzeczywistość jest taka, że na początku zadawano po jednym pytaniu na 2 miesiące, a dziś napływają one w tempie po kilka dziennie. To pokazuje rosnące zapotrzebowanie na wiedzę i doświadczenie Praktyka, ale też coraz większe zaufanie, jakim cieszy się wśród użytkowników.

Pytania pytaniami, ale dział Praktyk Radzi cieszy się też dużą i stale rosnącą popularnością wśród odwiedzających portal. Dzieje się tak, ponieważ pula udzielonych odpowiedzi jest już na tyle pokaźna, że wielu użytkowników korzysta z niej bez konieczności wysyłania własnych zapytań. To sprawia, że dział odwiedza ponad 17 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, a im więcej nowych opublikowanych porad, tym większy ruch.

Dużym zainteresowaniem może poszczycić się również nasz Symulator Opłacalności Montażu instalacji LPG. Jest to jedyne tak kompleksowo skonstruowane narzędzie służące obliczaniu oszczędności płynących z zamiany paliw klasycznych na LPG, biorące pod uwagę koszty benzyny używanej podczas rozruchu, wyższe koszty przeglądów technicznych oraz wydatki związane z okresowym serwisowaniem instalacji gazowej, dzięki czemu wynik końcowy jest znacznie bardziej wiarygodny. W okresie od 1 lutego 2013 do 31 stycznia 2014 r. strona Symulatora została odwiedzona ponad 205 tys. razy przez ponad 127 tys. unikalnych użytkowników. Popularność samego Symulatora z punktu widzenia gazeo.pl to jedno, ale wskazuje ona również na to, że chętnych do płacenia niższych rachunków za paliwo za sprawą autogazu w dalszym ciągu nie brakuje.

Poszukujący informacji o firmach z branży korzystają natomiast z naszej wyszukiwarki, dzięki której można dotrzeć do producentów systemów i komponentów gazowych, hurtowni, warsztatów i praktycznie wszelkich innych typów podmiotów działających w sektorze LPG. Tylko od 1 września 2013 do 31 stycznia 2014 r. z wyszukiwarki skorzystało ponad 86 tys. unikalnych użytkowników, wyświetlając ją ponad 181 tys. razy. Miesięczna liczba wyświetleń utrzymuje się na stosunkowo niezmiennym poziomie i regularnie przekracza 35 tys., w ostatnim okresie zbliżając się nawet do 40 tys.

Ładowanie video...


Można by pisać dużo i długo, ale suche liczby i statystyki mają to do siebie, że szybko się nudzą. A ponieważ wskaźniki z ostatnich 6 lat pokazują, że odwiedza nas coraz więcej internautów, lepiej byłoby, żebyśmy nie zaczęli ich teraz nudzić. Wręcz przeciwnie – zamierzamy przyciągać jeszcze liczniejsze ich rzesze. Pomysłów na kolejne przedsięwzięcia nam nie brak i obiecujemy, że zadowoleni będą zarówno ci, którzy zechcą śledzić ich stopniową realizację, jak i ci, którzy lubią po wszystkim spojrzeć na słupki i wykresy oglądalności. Nie zawiedziemy zaufania, jakim dotąd nas obdarzyliście i dziękując Wam za nie zobowiązujemy się iść dalej pod górę. Żadna granica nie jest ostatnia, żaden szczyt nie jest najwyższy, a droga do sukcesu jest zawsze w budowie. Budujemy ją my, ale z myślą o Waszym sukcesie.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.