Announcement

Announcement Module
Collapse
No announcement yet.

Faktoring czy kredyt obrotowy?

Page Title Module
Przenieś Remove Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Faktoring czy kredyt obrotowy?

  Prowadzę działalność gospodarczą. Czasami mam długie płatności za fakturę. W związku z tym pojawia się pytanie o utrzymanie płynności finansowej i o możliwość finansowania bieżących potrzeb: zakupu sprzętu, pracowników, regulację rachunków. Ktoś już to może wcześniej przerabiał?

 • #2
  Najlepiej to dobrze przemyśleć żeby potem nie żałować wyboru. Wziąć sobie wszystkie za i przeciw i to jakoś sensownie skonfrontować . A jeszcze lepiej wspomóc wybór jakimiś bardziej specjalistycznymi źródłami niż forum internetowe ^^.
  Kantor internetowy Liderwalut.pl - wymiana walut online. Przelewy do wszystkich polskich banków, 16 walut w ofercie. Wejdź i skorzystaj z naszej oferty.

  Komentarz


  • #3
   Mi również wydaje się, że trzeba to po prostu przekalkulować. Wrzucić do arkusza kalkulacyjnego i dokładnie przeanalizować.Kredyt obrotowy jest całkiem dobrym rozwiązaniem z założenia, wszystko rozbija się o jego koszty. Jeżeli będą znośne i na akceptowalnym poziomie - to czemu nie?
   Faktoring polega na tym, że faktor wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności - w tym przypadku jest to faktura na określonych wcześniej warunkach finansowych (te będą oczywiście do ustalenia). Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj: https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/
   Znajdziesz tam informacje, jak to działa w praktyce.

   Komentarz


   • #4
    Popytaj może wśród znajomych, często się ktoś trafi z jakąś wiedzą na taki temat. A to na pewno lepsze źródło wiedzy niż forum . I wtedy masz pewność że nie ma tam nawet śladu żadnego zakłamanego marketingu - jak to często bywa na stronach internetowych czy innych portalach z odnośnikami do sklepów.

    Komentarz


    • #5
     W sumie fajna sprawa, ale przejrzałbym jeszcze inne możliwości . Tak na wszelki wypadek bo nigdy nie wiadomo co się lepszego trafi.
     KarniszeSklep.pl - Oferujemy Państwu najwyższej jakości dekoracje okien. Znajdziecie Państwo u nas: karnisze metalowe, szyny sufitowe, ekskluzywne karnisze elektryczne oraz zasłony lniane. Zapraszamy!

     Komentarz


     • #6
      Zdecydowanie kredyt, korzystniejsze warunki itd.
      Cennik blachodachówki - Aktualne ceny i promocje na blachy trapezowe. Najniższe ceny przy zachowaniu najwyższej jakości. Sprawdź nasz cennik już dziś!
      Ostatnio edytowane przez Zwierzchny714 ; http://gazeo.pl/forum_lpg_cng/member/16020-zwierzchny714 o 22.09.2017, 07:09

      Komentarz


      • #7
       Factoring w pewnych przypadkach może znacznie lepiej wyglądac jeśli chodzi o warunki umowy i późniejszej spłaty .
       Sennik zawiera najczęściej spotykane marzenia senne, symbole oraz ich interpretacje.

       Komentarz


       • #8
        Kwestia bardzo uzależniona od sytuacji niestety :/.
        Sklep medyczny internetowy Life Care GL+

        Komentarz


        • #9
         A może limit kredytowy na rachunku bieżącym? W raiffeisen taki limit może dojść do 250tys. Odnowienie po roku i nie trzeba składać sprawozdań

         Komentarz


         • #10
          A może którys z tych rankingów byłby wart uwagi https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/ Co o tym myślicie?

          Komentarz


          • #11
           Ja myślę, że dobrze jest się radzić w takich sprawach znajomych Oni bardzo często są w stanie odpowiednio pomóc.

           Komentarz


           • #12
            Generalnie jak wszystko i to i to ma swoje wady i zalety i ciężko tutaj coś bezpośrednio polecić bo tak naprawdę nigdy nie będziemy wiedzieli jak bardzo jedno przewaza nad drugim :/.

            Komentarz


            • #13
             Firmy poza bankowe nie są żadną konkurencją dla banków. Ładują potężną kasę w reklamę i ludzie dają się nabrać. W banku Raiffeisen można dostać nieoprocentowaną pożyczkę. Jest to 4 tys ze spłatą na 2 lata. A teraz odpalcie internetowe kalkulatory i policzcie ile przez 2 lata musielibyście oddać parabankom.

             Komentarz


             • #14
              Trochę jednak są. Skoro działają na polu tych samych usług - a więc, w pożyczaniu pieniędzy na procent, to są względem siebie konkurencją. Fakt jest tylko taki, że banki oraz firmy pozabankowe działająn a innych zasadach. Banki zobowiązane są do przestrzegania surowych norm związanych z rekomendacjami wydawanymi przez KNF. Muszą bardziej sprawdzać finanse swoich klientów. Firmy pozabankowe nie muszą robić takich rzeczy. Udzielanie pożyczki odbywa się znacznie szybciej. Na http://www.finanovacash.pl/pozyczki-online/ tematyka ta została fajnie opisana.

              Komentarz

              Zaczekaj...
              X