1

Temat: Powłoka ceramiczna na lakier

Podobno dobrze sprawuje się pod względem ochrony lakieru przed uszkodzeniami, solą i inną chemią stosowaną na drogach. Dużo sie jeździ, auto nie jest garażowane, dlatego poważnie się nad tym zastanawiam. Ktoś już to może wcześniej przerabiał??

2

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Powłoka ceramiczna to dosyć dobry i efektywny sposób na ochronę lakieru przed zarówno drobnymi uszkodzeniami jak, chemią która stosowana jest na drogach w celu pozbycia się śniegu czy zlodowacenia, a która to chemia dosyć niegatywnie wpływa na karoserię samochodu. Krótko mówiąc, jest to bariera która przyjmuje na siebie większość niekorzystnych zjawisk zewnętrznych oddziałujących na nadwozie. Odsyłam jeszcze tutaj: http://jazdaporsche.edu.pl/powloka-cera … ego-warto/ - można tam znaleźć trochę więcej informacji na temat tej powłoki.

3

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Mi się zdaje że to jednak jest zbędny bajer no ale co kto woli tongue. Można szpanować ale czy jest w tym tak naprawdę jakikolwiek sens czy może jest to najzwyczajniejsza na świecie strata mamony ... ?

4

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Popieram, moim zdaniem to niepotrzebna inwestycja jest

5

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Ceramika na auto dobra opcja. Lakier odporny na wszelakie zabrudzenia i nie trzeba go szorować jak zaschnie brud tylko bezdotykowa mhjka i jest dlugo czysty

6

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Podpytajcie o to znajomych. Moim zdaniem to może być naprawdę świetne źródło wiedzy oraz informacji smile

7

Odp: Powłoka ceramiczna na lakier

Zabezpieczenie lakieru przed korozją, to jedna z kluczowych czynności które należy wykonywać zarówno przed okresem zimowym, jak i po nim. Wiele rzeczy, prac można wykonać samodzielnie. Wystarczy mieć trochę czasu i placu. Zwykle jest tak, że najwięcej rdzy pojawia się po zimie.
Szczególną uwagę należy zwrócić na te wszystkie miejsca w których pojawiają się ogniska rdzy. Preparaty które mają za zadanie ich redukcję działają na zasadzie penetracji ognisk korozji i usuwaniu wilgoci. Przygotowanie teoretyczne: https://nocar.pl/blog/jak-zabezpieczyc- … d-korozja/