1

Temat: Italia

Witam, w minione wakacje byłem w Toskani i w Lacio. Przejazd autostradami, oraz miejscowymi dróżkami. Nasze paliwko dostępne w większości stacji paliw. LPG to u nich GPL. Trafiają się też stacje z METANO. Oczywiście końcówki do tankowania pasują, żadnych przejściówek nie potrzeba(u nas jest włoski standard). Jechaliśmy też przez Słowacje i Austrie. Na Słowacji mozna zatankować, ale bywa, że nie mają dostaw lpg. Najgorzej w Austrii. Na naszej trasie przejazdu była tylko jedna stacja z lpg, czynna 24h. Oczywiście kolejka krajanów była;)
Miłe wspomnienia z wyprawy.
Pozdrawiam

2

Odp: Italia

Napisz w którym dokładnie miejscu jest ta stacja.

3

Odp: Italia

radiesteta, 306kilometr w stronę Graz , Udine

4

Odp: Italia

Dzięki. Właśnie o tę trasę na UD i potem Wenecję mi chodziło. Ciekawe czy to prawda, że w Austrii LPG jest tylko o 10 centów tańszy niż Pb ?

5

Odp: Italia

radiesteta, Co do ceny lpg to jest mniejsza od pb  tak że się opłaca, jedno co proponuję to dotankować pb w Austri bo jest tańsze i lepsze niż w Polsce, pamiętaj że następną stację LPG masz we Włoszech jakieś 50-70km za granicą z austrą więc jakieś 300-350km masz jazdy bez stacji gazowej, ta stacja na 306km w austri to agip jeśli dobrze pamiętam, i jest tak troszku z boku że można nie zauważyć, nie wiem skąd jedziesz ale proponuję ci jechać przez cieszyn  i Czechy na Wiedeń

6

Odp: Italia

Nie wiem czy przez Cieszyn ale  Wiedeń, Gratz, Klagenfurt, Udine to tak. Dzięki za rady. W razie czego dobrze jednak mieć pełen bak Pb na taką trasę.

7 (edytowany przez rikos 30.07.2019 14:57:11)

Odp: Italia

Jeśli w tym roku wybieracie się też na wczasy to koniecznie nie zapomnijcie o tym dodatkowym ubezpieczeniu, przepisy się teraz mega zmieniają. Tutaj w tym zakresie jest także ciekawy artykuł : http://www.gazetakolobrzeska.pl/artykul … na_wakacje