1

Temat: Symulator opłacalności montażu

Fajne, ładne narzędzie ale jak zwykle w takim wypadku niekompletne.

Użytkownik który myśli o LPG ma jakiś samochód, najpewniej benzynowy i wizyty na stacji benzynowej stały się dla niego dotkliwe. Czemu autor "Symulatora" wychodzi z założenia że ten użytkownik ma kasę na instalacje?

Dobrze by było dołożyć zmienną w postaci "koszt kredytu" i tu wstawić najpopularniejszą formę kredytu z jakiej mogą skorzystać klienci. Nie mam pojecie czy warsztaty maja jakąś ofertę typu "żagiel" czy pozostawiają klienta samemu sobie, a on może co najwyżej wziąć zwykły kredyt konsumpcyjny - to są pożyczki z oprocentowaniem rzędu 20% rocznie.

Druga mała uwaga to brak zestawienia w ujęciu rocznym. To by pomogło tym którzy faktycznie mają kasę na instalacje zestawić ze stosowanymi formami lokowania kapitału.

"Symulator" pokazuje procentowe oszczędności względem całych wydatków co jest mało "marketingowe". Gdyby pokazywał oszczędności względem zainwestowanej kwoty to z ok 20% robiło by się 50% i więcej. Fakt że klient tych pieniędzy nie dostaje ale po prostu wydaje mniej na paliwo i o tyle więcej zostaje mu w portfelu.

Czyli nieprzekonany emeryt porównując tabele oprocentowania lokat PKO i wyniki symulatora leci do banku zrywa lokatę i przynosi kasę w zębach do warsztatu.

Pozostaje argument pewności inwestycji. Bo taka instalacja szczególnie w autach starszych zwiększa wartość auta. Czy jest możliwość doubezpieczenia, czy doszacowania wartości auta tak by podnieść wysokość odszkodowania w wypadku kradzieży czy szkody całkowitej (choć by w pierwszym roku gdy instalacja jeszcze się nie zwróciła)? Naturalnie wzrośnie składka i automatycznie wzrośnie koszt ale symulacja będzie pełna i odpadnie argument "a co jak ukradną wcześniej?".

Podsumowując, symulator ma spore szanse na wykorzystanie handlowo/marketingowe bo takie zdaniem autorów ma zadanie. Warto dodać wspomniane elementy by analiza była pełniejsza i trudniej było podważyć uzyskane wyniki - czyli potencjalne korzyści. Sam instalator ma za zadanie przekonać nas do siebie jako solidnego fachowca od montażu, a decyzję powinniśmy mieć już ugruntowaną. Bo z całym szacunkiem ale instalator zarabiający na instalacjach ma duży kłopot przekazać argumenty pozostając bezstronnym.

Taki "symulator" pokazuje suche fakty, bez emocji i niczego nie pomija (umyślnie bądź przypadkiem). Można sobie w zaciszu domowego komputera przeanalizować sytuację i podjąć dla siebie najlepszą decyzję.

Pozostaje tylko wspomnieć o mniejszym bagażniku i zmniejszonym zasięgu - fakt, ciężko to wycenić ale zestawiając z pokazaną wysoką stopą zwrotu łatwiej to klient przełknie niż by się miał później niemiło rozczarować. Np. "Czyż drobne niedogodność w postaci... nie są warte  oszczędność rzędu xx zł  w 2 i 3 roku?".

2

Odp: Symulator opłacalności montażu

Z całym szacunkiem @Rafber, ale nie bardzo rozumiem sens twojego posta... to ma być symulator oszczędności i spełnia on wg mnie swoje zadanie. Dodawanie kolejnych opcji w kalkulacji gaz/benzyna utrudni jasne i czytelne określenie opłacalności. Przykładowo nawiązując do kwestii kredytu, wiele firm oferuje preferencyjne pożyczki nieoprocentowane więc tu np. nie widzę problemu.Sądzę, że ten symulator jest pierwszym takim dokładnym "liczydłem".
A z tym miejscem w bagażniku, to nie sądzę, żeby to był większy dylemat dla klienta...
Pozdrawiam

3

Odp: Symulator opłacalności montażu

Ty wiesz że wiele firm daje nieoprocentowane pożyczki - ja pierwsze słyszę. Fakt, że mało się interesuje ale prowadzę własny biznes i jakoś nie wyobrażam sobie żeby instalator sam kredytował osoby fizyczne. Pewnie robi to jakaś instytucja finansowa dając raty "0%" - od strony firmy wygląda to tak że koszty kredytu spadają na sprzedającego i ukryte są w cenie produktu. Czyli za gotówkę można liczyć na rabat itp. Za kredyt ktoś musi zapłacić, chyba nie trzeba być geniuszem żeby się domyślić że ostatecznie zrobi to klient - pytanie ile?

Co do bagażnika to od kilku osób słyszałem że nie przerobi auta na gaz "bo nie będzie mieć bagażnika". Więc jakaś świadomość wśród potencjalnych klientów jest. Bo zastanówmy się, kto jest adresatem tego kalkulatora? Nie trzeba przekonywać zadowolonego użytkownika, który montuje drugą albo trzecią instalację. Można namawiać kogoś kto nie miał kontaktu z LPG albo pierwszy kontakt go zraził. O ile tego pierwszego można trochę "oszukać" pomijając pewne fakty, o tyle ten drugi zna aż za dobrze niedogodności i taki wybieg dostrzeże od razu - pomyśli że coś się przed nim ukrywa i cała symulacja jest nieuczciwa. Będzie nieufanie patrzył na koszty przeglądów, serwisu LPG i zacznie się zastanawiać jakich jeszcze kosztów analiza nie zawiera.

4

Odp: Symulator opłacalności montażu

Nawet w takiej dziurze jak mieszkam, niektóre sklepy posiadają ciekawe oferty kredytowania zakupu. Gotówką płaicxsz np. 2 tys PLN, na raty 20x100 PLN. A co do zbiorników... hmm, każdy podejdzie inaczej, jeden chce jak najwększy kosztem bagażnika, czy koła zapasowego, następny jak najmniejszy ale km chce przejechać 500... lol. Jak już nadmieniłem kwestia kompromisu, natomiast myślę, że warsztat montujący powinien pomóc podjąć odpowiednią decyzję.
pozdrawiam

5

Odp: Symulator opłacalności montażu

Nowy Symulator jest świetny !! Zrobiłam sobie parę kalkulacji i jestem pod wrażeniem, uwzględnia tyle różnych kosztów, że nigdy nie pomyślałabym, żeby brać je pod uwagę.
Przesłałam znajomym......robią ok. 1000  km miesięcznie i zawsze mówili, że im się nie opłaca... a tu proszę, nawet z tymi wszystkimi kosztami opłaca się !!! i jeszcze dużo zostanie w kieszeni.
big_smile

6

Odp: Symulator opłacalności montażu

Aha, jeszcze jedno ...Rafber, o co Ci chodzi z tym miejscem w bagażniku?? co ma wspólnego miejsce w bagażniku , lub jego brak do kosztów instalacji gazowej, chyba tylko to, że mówi się potocznie  " zamontowali mi zbiornik KOSZTEM miejsca w bagażniku"  lol
A jeśli zdarzy się, że firma montująca nie ma kredytu 0% , to przecież do Symulatora wpisuje się ostateczny koszt instalacji, czyli jeśli są jakieś prowizje, czy odsetki i instalacja, która bez kredytu kosztuje 2000 zł a z kredytem np. 2300 zł , to wpisujemy w Symulator 2300 i nie widzę w tym problemu   big_smile
Myślę, że tak Ci się spodobał ten Symulator, że jesteś zazdrosny, bo sam czegoś takiego nie potrafiłbyś wymyśleć.
Przepraszam za małe złośliwości  :twisted:

7

Odp: Symulator opłacalności montażu

Hehehe smile prawdę powiadasz smile

8

Odp: Symulator opłacalności montażu

BRAWO BRAWO !!!!  pierwszy  prawdziwy symultor, który bierze pod uwage naprawde wszyskie koszty zwiazane z instalacja gazową.

9

Odp: Symulator opłacalności montażu

Super! W świecie pospolitych kopi - kopi kalkulatorów, które wyłącznie obliczają różnicę w cenach paliw, Symulator to prawdziwa perła! Zupełnie nowa jakość! Rzetelnie uwzględnia w miesięcznych oszczędnościach koszt przynajmniej samej instalacji. Resztę można sobie samemu "włączyć". A uwzględnienie czasu eksploatacji w kalkulacjach to tak proste a tak genialne.
Dla mnie super! Widzę kilka drobnych błędów, ale przecież to wersja beta.
A szanowni Malkontenci ... znajdą coś na co można ponarzekać ... taka ich rola... ktoś musi to robić.
Gratuluję pomysłu! Tak trzymać!

10

Odp: Symulator opłacalności montażu

@Rudi, a jakie drobne błędy widzisz? twoje uwagi mogą być bardzo cenne.

11

Odp: Symulator opłacalności montażu

.. jak się człowiek uprze to może go nawet wykorzystać i sprawdzić jakie osiągnie kupując.. diesla smile. Oczywiście w miejsce ceny benzyny wstawić ON, no i % podnieść bliżej 100. Małe problemy są przy zerowych kosztach dodatkowych ale spoglądając na same wydatki na paliwo wyjdzie czarno na białym co mu się opłaca.

12

Odp: Symulator opłacalności montażu

A z wstawieniem do symulatora opcji porównania z ON jest całkiem niezłe  8)

13

Odp: Symulator opłacalności montażu

Moim skromnym zdaniem jest to pierwszy "kalkulator", który obejmuje swoim zakresem tak szeroko to zagadnienie. Dzięki temu margines błędu jest naprawdę pomijalny i koszty otrzymane są rzeczywiste. Może faktycznie niektórym osobom się nie podobać bo jest dla nich zbyt skomplikowany, no i trzeba będzie coś wpisać i przeczytać przy okazji :?

14

Odp: Symulator opłacalności montażu

cytuje za Rafberem: "Czemu autor "Symulatora" wychodzi z założenia że ten użytkownik ma kasę na instalacje?"

to co, lepiej bylo zrobic kolejny zwykly kalkulator, ktory uwzglednia tylko roznice w cenie pomiedzy gazem i benzyna i szlus? wiadomo, ze jak kogos nie stac na instalacje, to nie bedzie korzystal z Symulatora. Mercedes tez wychodzi z zalozenia, ze kogos stac na jego samochody - do nich tez masz pretensje?

15

Odp: Symulator opłacalności montażu

Totalnie bredzisz, ceny układów są różne, wielkość spalania jak i dystans przebywany przez konkretnego właściciela też. Dodatkowo dochodzą stałe koszty jak przeglądy instalacji, czy droższe przeglądy rejestracyjne, te wszystkie rzeczy powodują całkowity koszt eksploatacji samochodu, a zarazem tworzą wskaźniki opłacalności montażu instalacji w szczególnym przypadku określonym przez wprowadzającego dane. Kalkulator różnicy cen paliw nie jest miarodajnym wyznacznikiem opłacalności montażu instalacji, chociażby z tego powodu że przy poszczególnych generacjach instalacji LPG ten sam pojazd będzie zużywał różne ilości paliwa LPG a także benzyny 8)

16

Odp: Symulator opłacalności montażu

ten ostatni wpis to do mnie? chyba nie czytasz, na co odpowiadasz. ja jestem jak najbardziej za Symulatorem, nie rozumiem tylko, dlaczego Rafber tak bardzo szuka dziury w calym. wedlug niego, Symulator chyba powinien jeszcze uwzgledniac to, czy ktos ma kase na montaz, a to jest po prostu niemozliwe.

17

Odp: Symulator opłacalności montażu

Przepraszam nie sprecyzowałem do kogo odpowiedź big_smile

18

Odp: Symulator opłacalności montażu

spoko, nie ma problemu! 8)

19

Odp: Symulator opłacalności montażu

Szybszy i intuicyjny kalkulator lecz nieco uboższy

Ja znalazłem w sieci coś takiego:

http://montaz-instalacji-gazowej-w-samo … iejscu.pl/

Na pewno ma mniej parametrów ale można wygodnie nimi sterować (spalaniem, cenami paliwa oraz ceną instalacji) podczas gdy liczba kilometrów po której zwróci się nasza instalacja gazowa zmienia się na bieżąco.

Chociaż Symulator jest dużo dokładniejszy to kalkulator który podaję można traktować do fajnej analizy granicy opłacalności montażu (w liczbie przejechanych km) którą jesteśmy w stanie zaakceptować.

Ja również zastanawiam się nad montażem korzystam intensywnie z obu narzędzi smile.

20

Odp: Symulator opłacalności montażu

przyszłość widziana okiem kalkulatora

:idea:
a może kalkulator mógł by dodatkowo przewidywać cenę gazu i benzyny
w przyszłości , mozna było by podeprzeć sie tutaj np  danymi statystycznymi z okrsu ostanich kilku lat i zastosować np: formę prognozowania na podstawie danych  statystycznych, a może trafi taka prognoza ,
a jeśli okazała by się obiecujaca to może była by nawet  niezłym chwytem   :!:

21

Odp: Symulator opłacalności montażu

przewidywac? a jakim cudem? to nie wrozka, tylko narzedzie do liczenia! spekulacje mozna prowadzic na wlasna reke, wpisujac rozne ceny zupelnie "od czapy". to nie wystarczy?

22 (edytowany przez rikos 16.09.2019 11:10:17)

Odp: Symulator opłacalności montażu

Słuchajcie, a może ktoś z was jest mi w stanie podpowiedzieć w jakim banku jest najlepiej teraz wziąć https://www.open.pl/kredyt-hipoteczny ? Chciałabym kupić w niedługim czasie nowe mieszkanie i właśnie rozglądam się za jakimiś ofertami, ale niestety żadna mnie zbytnio nie interesuje. Co możecie mi podpowiedzieć?