Temat: BRC Sequent 24 light vs. BRC Sequent 24

Witam forumowiczów. Przymierzam się do założenia instalacji gazowej do Audi A6 1.8T 97" (AEB). Poczytałem troszkę posty na forum i wysłałem do zakładu zakładającego instalacje zapytanie o koszta instalacji. W zapytaniu napisałem również, aby podali dokładną specyfikację proponowanej instalacji, bo niby BRC jest jedno a każdy z forumowiczów ma inne wtryskiwacze, reduktor, elektronika, dysze itd. (jestem właściwie laikiem w tym temacie, dlatego chciałe aby dokładnie napisali co będąwkładać, by móc to później skonsultować na forum). W odpowiedzi otrzymałem maila o nastepującej treści:

"Witam. Koszt instalacji BRC "Sequent 24 light" to 2400zł. BRC "Sequent 24" kosztuje 2800zł. W tej cenie jest zbiornik 53l. Dodatkowo za wlew pod klapką trzeba zapłacić 100zł. Nie bardzo rozumiem pytania o dokładną specyfikację. Chodzi o numery homologacji poszczególnych części?"

W związku z tym chciałbym was zapytać jak jest różnica między tymi dwoma instalacjami i czy mogą być różne konfigurację np. Sequent 24 czy trochę się wygłupiłem pytając o tą specyfikację ??

2

Odp: BRC Sequent 24 light vs. BRC Sequent 24

PiotrekGie napisał/a:

W związku z tym chciałbym was zapytać jak jest różnica między tymi dwoma instalacjami i czy mogą być różne konfigurację np. Sequent 24 czy trochę się wygłupiłem pytając o tą specyfikację ??

Ten tańszy Sequent na "budżetowe" wtryskiwacze Zavoli i jest odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie klientów (jakość kosztem ceny). W tym droższym są wtryskiwacze BRC na listwie firmy RAIL.

A pytanie o specyfikację jest dobre. Dziwne, że dostałeś taką odpowiedź. Sprzedający powinien podać jakie elementy instalacji będą zamontowane, a nie numery homologacji. Te o niczym nie mówią.
Ważne jaki będzie reduktor (jest kilka wersji), jakie wtryskiwacze (jest kilka wersji). Poszukajh na stronie włoskiej BRC dokumentów montażowych lub specyfikacji.

Kiedyś znalazłem tam świetną instrukcję montażu w Mitsubishi SpaceStar. Krok po kroku opisywała co, jak i gdzie montować, jak wiercić kolektor, jakie uchwyty specialne zastosować.