1 (edytowany przez Hubert98 18.10.2018 09:15:26)

Temat: Instalacja w bmw

Witam. Od niedawna posiadam bmw e36  z silnikiem 2.0 150 km rocznik 92. po dokonaniu wielu napraw i poprawek przy silniku i nie tylko doszedłem do instalacji gazowej. Jest to jakiś składak ale jeździ nawet nieźle. Mam pytanie od czego zacząć bo chciałem przenieść wtryskiwacze, to polozenie nie za dobrze sie sprawdza i dobrze wyregulować bo nie ma z dołu odejscia. Załączam zdjęcia do oceny i montazu i samej instalacji.

2

Odp: Instalacja w bmw

tych zdjęc to nie widać albo mi nie wyswietla. jaka to instalacja, jakie podzespoły? spróbuje cos podpowiedzieć ale z fusów nie wywróze

3

Że zdjęciami był mały problem

Post's attachments

20181013_150327-734x1305.jpg 197.46 kb, plik nigdy nie był pobierany. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

4 (edytowany przez Hubert98 21.10.2018 18:26:52)

Jeszcze jedno

Post's attachments

20181013_150342-1305x734.jpg 212.68 kb, plik nigdy nie był pobierany. 

5

pieknie nie jest ale to sprawa gustu, mozna by te przewody w peszle zapodać, nie trytkami, wtryskiwacze hercules dają rade, reduktor powinien wystarczyć wiec mozesz sobie przeregulowac mieszanke i powinno smigać, wtryskiwacze to nie wiem czy sobie inaczej ułożysz bo z tego co kojarzę to kolektor ma taka budowę ze chyba pojedyńczych wtryskiwaczy sie nie zmiesci tam

6

Miks jest niezły ale jak jeździ to nie ma co kombinować, tych wtryskiwaczy raczej lepiej nie ułożysz a zmieniać szkoda bo dobre. podrzuć jakieś screeny z map ciekawe jak to jest wystrojone

7

Wtryskiwacze były wtyczkami do góry i maska przy zamykaniu uszkodzila jeden ale dziala, czyli Herkules daje radę. Dlatego chcę jakoś to poprawić. Co do regulacji to spróbuję coś podrzucić teraz rano szybko przechodzi na gaz i zanim się dobrze rozgrzeje to gaśnie na każdym skrzyżowaniu. Czuć gaz więc myślę że go zalewa. Da się to ustawić czy trzeba podnieść temperaturę?

8

trzeba zrobić korekte na temperature jezel to sprawa mieszanki ale to wrzuć screeny z zakładek programu to obczaimy. temperatury nie ma co podnosic nie po to sie gaz montuje. ma jezdzić a jak nie to demontaz i zapodać jakiś inteligentniejszy sterownik:)

9

Na razie nie da rady na 6 cyl. za duże koszty nowa generacja będzie do następnego

10 (edytowany przez Hubert98 23.10.2018 19:22:31)

Podłączone i sprawdzone, temp była ustawiona na 10 st  teraz jest 20. Jest jakas
korekta na temp. Reszta na zdjęciach

Post's attachments

20181023_162924-1305x734.jpg 359.13 kb, plik nigdy nie był pobierany. 

11 (edytowany przez Hubert98 23.10.2018 19:25:14)

Jeszcze jedno

Post's attachments

20181023_163238-1305x734.jpg 262.06 kb, plik nigdy nie był pobierany. 

12

ta mapa twoja to wyglada nieźle ale ta korekcja to jest troche z dupy. jakaś duza troche, nie powinno go zalewac przy takiej korekcji. nie wiem nie lubie tych komunistycznych korekt. w innych programach to jakos normalniej sie ustawia. sprawdz jeszcze po prostu bieg jałowy. zrób screena z biegu jałowego w zakładce korekcja obr. na benzynie i po przełaczeniu na gaz, zobaczymy czy czasy sie nie rozjezdzają albo cuś

13

Ok spróbuję. Na razie poprawilo się o tyle że nie gaśnie na zimnym tylko trochę buja obrotami. Dalej szybko się przełącza.podjadę do mechanika od bmw który jeszcze pamięta te egzemplarze żeby sprawdzić przeplywke i zapłon. Znalazłem zdjęcia wtryskiwaczy gazu z nakładanymi adapterami może to by się u mnie sprawdziło?

14

Najpierw sprawdź czy wtryskiwacze pojedynczo sie zmieszczą, masz herculesy to adapterów musisz szukać u producenta czyli AGC. nieźle wychodzi takie rozwiązanie, tylko najlepiej jak doprowadzisz gaz z obydwu stron.

15

Hubert98 napisał/a:

Da się to ustawić czy trzeba podnieść temperaturę?

kurde myslałem ze chcesz podnosic bo już masz ze 35 ustawione

Hubert98 napisał/a:

temp była ustawiona na 10 st  teraz jest 20

to troche szaleństwo jednak, nie byłem za zwiekszaniem ponad normę ale jak masz 20 i są jakieś problemy to zrób 30 najwyzej przejedziesz kilometr dalej, no chyba ze masz 2 km do pracy smile ha ha

16

Na razie tak zostawiam jak przyjdzie zima to podniose. Wtryskiwacze będę próbował zmodyfikować bo są ok solidne wykonanie. Na razie przeplywka do wymiany bo przeklamuje trochę. Dzięki pozdrawiam