Temat: Jakie auto jaka instalacja

Witam
Ponieważ ostatnio zmieniłem pracę i muszę codziennie pokonywać 200KM na dojazdy do pracy w szybkim tempie muszę zmienić auto na takie co na gazie wytrzyma codzienne dojazdy z najmniejszym wkładem w obsługę oraz do tego auta instalację dobrej jakości która nie będzie sprawiać problemów. Auto do 10 tyś. Pozdrawiam

2

Odp: Jakie auto jaka instalacja

ja np. polece ci renówke. meganka 2 np. 1.6 spalanie małe i czesci pełno oraz tanie. instalacja prosta bo to pośredni wtrysk. 2 litrówki miały jakies tam problemy z wałkiem rozrządu a 1.6 powinno dać rade. instalacja to zenit albo kme bym polecał. u mnie wiecej pytają o zenita ale kme tez ma powazanie. staga nie montuje bo wyrośli na potentata a teraz jakość wydaje mi sie srednia

3

Odp: Jakie auto jaka instalacja

Jeśli chcesz ,,w szybkim tempie" pokonywac te 200km to golf/skoda 1,8 T, też proste i wytrzymałe i gaz bez problemu pod warunkiem ze zostaniesz przy fabryce czyli 150 koni. ewentualnie jakaś Honda albo jak pisał kolega Dario renówka 1.6 to w ciemno bo do gazu idealna pojedzie nawet na mikserze, instalacja pod kątem dobrych wtrysków Blubox na Herculesach, w kme Yeti i bedzie ok

4

Odp: Jakie auto jaka instalacja

dzieki za odpowiedz. no i meganka i skoda wchodzi w gre. 1.8 turbo chyba by przyjemniej jezdziło chociaz ciekawy jestem czy meganka nie badzie paliła mniej troche. a jezeli chodzi o instalacje to szukałem Bluebox i znalazłem Q box czym to się rózni? która lepsza bedzie? pozdrawiam

5

Odp: Jakie auto jaka instalacja

Przy spokojnej jeździe - oszczędniejszy będzie  megan, co do różnych Boxów to taka moda się kiedyś zrobiła. Blue jest produkcji AGC a Q -AC, niezły miks ogólnie chyba firmy próbowały sobie coś udowodnić smile a poważnie to blubox sie rozwinął w dobra stronę, Q ma juz kolejnych nastepców więc jak w tę stronę to szukaj czegoś nowszego. Na poczatek rozejrzyj sie po okolicy co montują warsztaty i jakie mają opinie

6

Odp: Jakie auto jaka instalacja

no własnie moja okolica to dziura, i tak będe musiał jechać gdzieś pewnie dosyć daleko dlatego robię rozeznanie. a powiedz mi jeszcze czy lepiej samemu zakładać gaz czy kupić z gazem auto i np. zrobić jakieś niezbedne naprawy, czy regulacje? bo z gazem są czesto tańsze niż bez...

7

Odp: Jakie auto jaka instalacja

nie ma reguły, jak kupisz z instalacją to sprawdź kiedy założona, papiery itd jak będziesz zakładał nową to już masz koszty. Ogólnie jak trochę masz wprawy w  drobnych naprawach to jakiś serwis gazu mozesz zrobic sam ale czasem bez fachowca nie da rady

8

Odp: Jakie auto jaka instalacja

ja bym kupił z gazem bo w najgorszym razie pare elementów sie wymieni i instalacja już jest ale trzeba sprawdzić w jakiej kondycji silnik. bo jak jeździł z np. padnietymi wtryskami to moze być głowica do remontu. jezeli dobrze taniej to mozna robić. ale jak  chcesz jezdzić i nie bujać sie po warsztatach zeby to doprowadzić do używalności to moze i lepiej zamontuj nową instalacje...

9

Odp: Jakie auto jaka instalacja

no własnie nie mam ochoty ani czasu jezdzić po fachowcach i naprawiać auto. szukam więc auta bez gazu i bede zakładał instalacje

10

Odp: Jakie auto jaka instalacja

Nie wiem jakie masz doswiadczenie ale jak nie spróbujesz to sie nie nauczysz...

11

Odp: Jakie auto jaka instalacja

doświadczenia nie mam żadnego. chyba nieprecyzyjnie sie wyraziłem. ja instalacji nie bede zakładał sam. wole zlecic to fachowcom. pytanie czy potrafisz polecić warsztat bo rozumie ze ten bluebox albo coś z rodzininy ac polecasz?

12

Odp: Jakie auto jaka instalacja

polecam to co sprawdziłem i przetestowałem, pisałeś o różnych boxach więc jeśli w tym kierunku to polecam Bluboxa. wykazy warsztatów masz na stronach producentów jak idziesz w agc to szukaj najlepiej w sieci Ekspert, przynajmniej zamontuja i ustawią tak jak trzeba

13

Odp: Jakie auto jaka instalacja

własnie mam jakies 100km do radomia wiec zastanowie sie czy do nich bezposrednio nie jechać, tylko musze sie dowiedzieć czy nie mają drozej niż w warsztatach

14

Odp: Jakie auto jaka instalacja

wcale nie musza byc drodzy. nie raz maja lepsze promki u producenta niz w warsztatach. zadzwon i zapytaj

15

Odp: Jakie auto jaka instalacja

A wiesz już co konkretnie chcesz zakupić?

16

Odp: Jakie auto jaka instalacja

chyba kolega wreszcie coś kupił bo nagadał się i zamilkł

17

Odp: Jakie auto jaka instalacja

albo poszedł w wiedzę praktyczną i  ,,buja się po warsztatach" smile

18

Odp: Jakie auto jaka instalacja

nie pisałem ale instalacja juz jezdzi. trafiło sie a4 1.6 102KM. Zamontowałem w firmowym warsztacie w Radomiu. Na razie jezdzi wiec jestem zadowolony

19

Odp: Jakie auto jaka instalacja

witam. chciałem się podłaczyć do tematu. sprowadziłem jakiś czas temu a3 z tym samym silnikiem tylko instalacja holenderska. skonczyly sie papiery na zbiornik i do tego kulawo strasznie pracuje na gazie. szacunkowe koszta naprawy są słabo opłacalne i mysle nad wymianą na nową instalacje. jak ci sie ta instalacja sprawuje dalej ok i ile zapłaciłeś?

20

Odp: Jakie auto jaka instalacja

nie wiem czy sie coś dowiesz bo jak gosc zamontował i jezdzi to juz go nie zobaczysz. w firmowym to raczej nie pozwolą sobie na partactwo. co do ceny to kazdy warsztat ma inna. wez telefon i dzwoń

21

Odp: Jakie auto jaka instalacja

na razie to dopiero 500KM zrobiłem ale nie czuje róznicy miedzy benzyną a gazem. nie wiem czy mozna tu o cenach pisać ale zapłaciłem 2400 za montaz. były tez tansze ale wybralem najlepsze co mieli

22

Odp: Jakie auto jaka instalacja

to powiem ci ze tanio jak barszcz. kurde gdzie nie pytam to koło 3 tys chca za montaz. az dziwnie tanio chociaz w sumie jak sami produkują to nie muszą dowalać takiej marży

23

Odp: Jakie auto jaka instalacja

cena to raczej zależy od okolicy, w sumie ceny samych instalacji to są podobne. Podejrzewam że warsztat firmowy i tak jest tam najdroższy