1

Temat: LPG cinquecento

Witam,

Niedawno zakupiłem cinquecento z instalacją gazową 1 generacji. Czy jest możliwe aby samochod normalnie pracował na 2 paliwach jednocześnie? Odpalam go na benzynie jednak nawet jak się nie rozgrzeje i przy temeperarzue 8st na dworze mogę przełączyc go na gaz. Słychać zaworki się otwierają ale zbytnio przełączania nie czuć może czasami coś jakiś lekki spadek obrotów jednak spowrotem na benzynę to samochód spada z obrotów czasami aż zgaśnie. Przełącznik od gazu też zastanawia bo ma tylko 2 pozycje taki alby on/off zwykły z lampki nocnej. Ja odkrecilem przrowd od benzyny to benzyna raczej normalnie leciała, no chyba że tylko to co zostało w przewodzie. Jak zakrecilem gaz to samochód po przelaczeniu na gaz gasł. Czy możliwe jest ze bierze 2 paliwa naraz? Oraz czy może być taki przełącznik na pewno? Bo od elektuvxniej strony to nie ma on przełączania pomiędzy czymś tylko włącz wyłącz

2

Odp: LPG cinquecento

Raczej na dwóch paliwach jednocześnie to nie powinien normalnie pracować. Zasilanie jest gaźnikowe czy na jednopunkcie?

3

Odp: LPG cinquecento

Jeśli przełącznik dwustopniowy to raczej jednopunkt, albo benzyna albo gaz na automatycznym przełączaniu.

4

Odp: LPG cinquecento

Jest na monowtrysku. Przyjrzałem się instalacji. Przełącznik włącza 2 przekaźniki. Jeden z nich włącza elektrozawory od gazu. 2 zaś idzie do wtrysku co tam robi to już nie mam pojęcia. Po włączeniu gazu na desce zapala się kontrolka wtrysku tzw marchewka. Po przelaczeniu na gazie i zdjęciu przewodu od paliwa pompka ciągle Zasila wtrysk w benzynę no chyba że to wraca spowrotem wszystko. Co więcej jak tylko odpale samochód nawet przy 8 st czy przełącze na gaz to zbytnio nie ma różnicy jednak jak wrócę na bezynzyne przez chwilę się dlawi. Po przelaczeniu na gaz pracuje bez zarzutów co też nie wiem czy powinno mieć miejsce gdyż zawór regulacyjny po wymianie zostało skręcone "na oko"

5

Odp: LPG cinquecento

Co więcej jak włączę gaz na postoju to po chwili bardzo czuć gazem. Wszytko ucieka wtedy spod tego plastikowego dekla. Czy to normalne?

6

Odp: LPG cinquecento

Jak ucieka spod dekla to trzeba go odkręcić i zobaczyć czy mikser jest w porzadku, czyli taka wkładka zamontowana w środek korpusu wtrysku. Moze byc niedokrecona opaska albo kolanko przy mikserze luźne

7

Odp: LPG cinquecento

Pompa paliwa będzie pracować cały czas, na gazie rozłączany jest tylko wtryskiwacz i z tego co piszesz to przekaźnikiem. Zapala się ,,marchewka" bo nie ma sygnału wtryskiwacza więc na pb raczej nie pracuje smile Przy jednopunkcie może być tak że nie czuć różnicy pomiędzy gazem a benzyną

8

Odp: LPG cinquecento

Ok już w miarę wszytko staje się jasne. Jeszcze jedno pytanie. Czym może być spowodowane bulgotanie w parowniku? Czasami po włączeniu gazu na postoju słychać odgłosy bulgotania takiego jakby woda jakas się przelewala albo coś takiego

9

Odp: LPG cinquecento

Raczej po włączeniu zapłonu to nic nie powinno się dziać, chyba że otwiera się zawór gazu ale to raczej nie przy tym przełączaniu

10

Odp: LPG cinquecento

może być zapowietrzony układ

11

Odp: LPG cinquecento

Ok jakoś wszystko niby działa. Teraz inne pytanie. Mam 3 piny przy wielozaworze od pływaka. A w samochodzie jest tylko włącznik. Czy jeśli podłącze cała centralke z wlacznimeim to czy jest możliwość wykorzystania tylko samego wskaźnika poziomu?

12

Odp: LPG cinquecento

Przewody od wielozaworu to zielony czerwony i czarny

13

Odp: LPG cinquecento

Chcesz podłączyć wskazanie poziomu gazu ? nic się nie świeci na przełączniku?

14

Odp: LPG cinquecento

Centralka raczej będzie działać tylko z jednym typem rezerwy, musisz sprawdzić co masz na wielozaworze zamontowane

15

Odp: LPG cinquecento

Przełącznik to zwykły włącz wyłącz ze sklepu elektrycznego sterujący przekaźnikiem właczajacym elekektrozawor także nie ma co się świecić. A nie dało by się zamontować jakiś zwykły wskaźnik na butle?

16

Odp: LPG cinquecento

Np tego typu https://www.agsiedlik.pl/rezerwa-stag-2 … 2-k26.html (link usunięty)

17

Odp: LPG cinquecento

Na butle to oczywiście zawsze można choć dobrze byłoby wiedzieć kiedy kończy się gaz bez zaglądania do butli smile

18

Odp: LPG cinquecento

Czyli coś takiego rozumiem mogę założyć na butle, tylko dla wygody rezerwę zrobić przy kierownicy i powinno wsyztko działać?

19

Odp: LPG cinquecento

ten sensor który znalazłeś to będzie cos jak kontaktron, jak dojdzie do rezerwy to zwiera styki na przewodach czyli mozesz spróbować wysterować nim jakąś diodę przy kierownicy

20

Odp: LPG cinquecento

Ale ogólnie powinno u mnie działac i na butli stan pokazywać?

21

Odp: LPG cinquecento

Na butli na pewno będzie pokazywać

Odp: LPG cinquecento

Tak zdecydowanie na butli, nawet dziś to sprawdzałem.