Temat: Diesel czy LPG?

Hej,
Zastanawiam się nad kupnem mojego pierwszego samochodu w życiu, a niestety nie mogę na niego przeznaczyć sporej kwoty pieniędzy. Problem w tym, że również chciałbym jak najmniej przeznaczać na paliwo, więc rodzi się pytanie jakie auto wybrać. Jeśli będę jeździł raczej po mieście i od czasu do czasu w trasę to lepiej brać diesla, czy może coś z LPG? Dodam, że zapewne będzie to kilkunastoletni samochód, bo tylko na taki mnie stać

2

Odp: Diesel czy LPG?

Zdecydowanie LPG. Jak byś jeździła trasy to wtedy opcja do rozważania. Natomiast na miasto zapomnij o dieslu. Zanim dobrze rozgrzejesz silnik to już go zgasisz. A jak auto nie będzie nowe to szybko się pojawią problemy z turbiną czy dpf-em. Lepiej kup w benzynie i załóż instalację LPG. Silnik z wtryskiem pośrednim, instalacja np ZAVOLI Winner, jeśli ma nie być drogo a dobrze.

3

Mam zamiar wybrać LPG, diesel tylko przy nowym aucie ale tez nie wiadomo jak ekologia bedzie go widziała za 10 lat?

4

Jeżdżę w mieście i zdecydowanie polecam LPG niż diesel. Dla przykładu: kupiłem samochód fiat bravo 2 1.4 90 KM, który benzyny bierze dużo, ale po zainstalowaniu instalacji LPG to już całkowicie jest oszczędny. Nie martwię się o koszty świec żarowych, turbosprężarki (bo takowej nie ma, ani dwumasu), kosztów ogólnej eksploatacji smile

5

Prowadzisz swój warsztat samochodowy? Bardzo ważne żebyś zapoznał się ze stroną reduktor tartarini polecam niezmiernie bo dzięki temu sklepowi będziesz mógł kupować części do instalacji gazowych po korzystnych cenach. Zapraszam każdego chętnego.

6

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o oszczędność to mimo wszystko lepszy będzie LPG

7 (edytowany przez maryla.sitek 14.06.2020 13:28:24)

Tylko Diesel smile

https://znajdzrandke.pl