1

Temat: Instalacja do Toyota Avensis 2016 1,8 2ZR-FAE

Witam drogich forumowiczów.

Planuje instalację gazową do mojej Toyoty. Z racji tego, że silnik ma hydrauliczna regulację zaworów, to moim zdaniem ten wolnossący silnik będzie dobrze sprawował się z gazem.
Poproszę was o podpowiedzi co można w takim sprzęcie zamontować, co będzie dobrze pasowało, będzie tanie w utrzymaniu, nawet po gwarancji.
Co teraz jest na czasie i bezie się dobrze sprawowało.

Z racji tego, że Avensisy po II FL są już 5 lat to może ktoś już ma instalacje w tym sprzęcie. Jeśli tak, to jaką ma założoną. Jakie widzi wady i zalety tej instalacji.

Za każde podpowiedzi i sugestie będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.

2

Odp: Instalacja do Toyota Avensis 2016 1,8 2ZR-FAE

Witaj,
z mojej wiedzy silniki te bardzo dobrze znoszą zasilanie gazem. Co prawda nie posiadam osobiście Toyoty, więc nie mogę się wypowiedzieć w temacie użytkowania. Jeśli chodzi o dobór komponentów raczej zdałbym się na warsztat montujący- co polecają.
pozdrawiam

3

Odp: Instalacja do Toyota Avensis 2016 1,8 2ZR-FAE

Każdy warsztat swoje propozycje ma smile
I w każdym są one inne, nie pokrywają się. Najchętniej to posłuchałbym już jakiś osób, co mają u siebie, jak im się one sprawdzają, a potem na ich instalacji np dobrał to samo lub jeśli pojawiło się coś nowszego to może właśnie to nowsze wybrał (jak np sterownik, komputer). Jak sprawują się wtryski ile wytrzymują tak naprawdę u osób, które z tego korzystają. Jakieś typy już mam, ale warto to zawsze skonsultować. cool

Nie krępujcie tongue się osoby używające, zapraszam smile

4

Odp: Instalacja do Toyota Avensis 2016 1,8 2ZR-FAE

Spotkałem się z instalacją Landi Renzo założoną w Toyocie. Podobno system działa bez problemów- informacja zasłyszana.