1 (edytowany przez jk101010 18.07.2021 17:31:10)

Temat: Dlaczego przy lpg pada pompa paliwa?

Megane 3 1.6 16v . 2014r z instalacją LandiRenzo Omegas zamontowaną od nowości w salonie renault. Pierwsza pompa padła przy75tys km druga przy 92t km.  W obu przypadkach nie odpalał na benzynie a na lpg bez problemu. Bylo bardzo małe ciśnienie na przewodzie doprowadzającym paliwo do silnika.

Diagnozowane w serwisie i wymienione na nowe pompy w serwisie.  To nie przypadek. Odpada brudne paliwo i zawsze miałem ponad pół baku benzyny. Nie jest istotne czy w pompie paliwa zepsuł się jakis regulator ciśnienia, czy jakąś uszczelka czy wężyk. Auto kupiłem nowe w salonie juz z instalacją lpg.  Teraz ma 92 tys i miało wymienione już w serwisie renault dwie nowe oryginalne  pompy paliwa i obie padły. Czyli jeździ teraz na trzeciej pompie. Nie ma odcięcia pompy.

Co jest przyczyną że w megene 1.6 16v przy lpg się psują?   W necie nie ma postów że psują sie przy samej benzynie ale przy lpg jest ich jest ich trochę. Chodzi mi o auta z silnikami 16V w miarę nie stare.

2

Odp: Dlaczego przy lpg pada pompa paliwa?

Najczęstszą przyczyną śmierci pompy paliwa było długotrwałe jeżdżenie bez paliwa, ale w twoim przypadku to odpada... serwis sprawdzał co się stało z tą pompą?

3

Odp: Dlaczego przy lpg pada pompa paliwa?

W serwisie stwierdzili ze zacina sie regulator cisnienia w pompie paliwa. Tu chyba nie ma przewodu powronego z paliwem do baku. W obu przypadkach pompy  dawały nikłe ciśnienie paliwa w przewodzie doprowadzającym paliwo.

4

Odp: Dlaczego przy lpg pada pompa paliwa?

Nie wiązałbym tego z działaniem ani obecnością instalacji lpg...