Temat: Fotowoltaika - aplikacje

Czy ktoś z Was siedzi w tym temacie?
Polecacie coś dla działających w tej branży?
Nie chodzi o posiadanie własnej instalacji, tylko handel nimi.

2

Odp: Fotowoltaika - aplikacje

EcoManager. Masz tam CRM, giełdę, wyszukiwanie najtańszych części.
Nie jest to jakoś rozbudowane, ale wszystkie funkcje działają, są sensowne.
No i plus taki, że to jest darmowe.

3

Odp: Fotowoltaika - aplikacje

I te wszystkie stawki się zgadzają? Wstępnie wygląda to sensownie. Funkcji nie jest dużo, ale bardziej chodzi mi o to, aby całość była opłacalna. I tam nie ma żadnych płatnych opcji? Ukrytych?

4

Odp: Fotowoltaika - aplikacje

W tych przypadkach, kiedy to sprawdzaliśmy, to wszystko się zgadzało.
Dało się tak to ogarnąć na dobrych warunkach, tzn. nigdzie indziej nie widzieliśmy takich cen.
Ale jak to idzie przy masowych tematach, to tego już nie wiem.

5

Odp: Fotowoltaika - aplikacje

Mam bardzo fajny i merytoryczny materiał, może kogoś z Was zainteresuje smile

Od 2019 r. mamy w Polsce do czynienia z fotowoltaicznym boomem. Co ciekawe, zainteresowanie jest rekordowe właśnie teraz, ponieważ Polacy chcą zdążyć przed wejściem w życie nowych przepisów. Według ekspertów zapowiadane zmiany w rozliczaniu będą niekorzystne dla przyszłych właścicieli mikroinstalacji. To z kolei może mieć fatalne skutki dla całej branży.

Najbliższa przyszłość fotowoltaiki stoi jednak pod znakiem zapytania, co wynika przede wszystkim z nowych przepisów, które zgodnie z zapowiedziami rządu, mają wejść w życie 1 kwietnia 2022 r. Eksperci wskazują, że niekorzystne dla prosumentów rozliczanie na zasadzie net-billingu może zahamować rozwój fotowoltaiki w Polsce, szczególnie w kontekście mikroinstalacji. Na razie jednak trudno ocenić, jakie skutki faktycznie przyniosą planowane zmiany i jak bardzo ucierpi na tym cała branża.

Co ciekawe, w ostatnim kwartale 2021 r. zapowiedzi zmian w przepisach spowodowały, że boom na fotowoltaikę dodatkowo przybrał na sile, a liczba zapytań bije wcześniejsze rekordy. Obecnie zauważamy ogromny wzrost, co żartobliwie można nazwać „fotowoltaiką last minute”. Osoby składające zapytania otwarcie wskazują, że chcą zdążyć przed nowym sposobem rozliczania...