Temat: Jaki reduktor do silnika 2.0 TB

Witam Mam saaba 9-5 z silnikiem 2.0t benzyna. Gazownik o ile można go tak nazwać wsadził do samochodu Alaskę do 136km i wiadomo, że samochód nie ma prawa na tym chodzić. Mapy po 1000km się rozregulowują i nie da się tego poprawnie ustawić. Jaki reduktorek polecacie do tego silnika? Silnik ma 150KM. Z ofert które znalazłem takich niedrogich można wyróżnić: scorpion st, [URL=http://www.drypa.pl/produkt1468_REDUKTORY_LPG_-_Do_sekwencji_-__-_Reduktor_REG_OMVL_VT_K901727__.html]omvl[/URL] ,[URL=http://www.drypa.pl/produkt1408_REDUKTORY_LPG_-_Do_sekwencji_-__-_Reduktor_GURTNER_GU2.html]gurtner[/URL] , [URL=http://allegro.pl/item966488767_reduktor_do_sekwencji_bormech.html]bormech[/URL] lub lovtec Super, Tomasatto Arctic. Wszystkie te reduktory są tak do 200km lecz który wybrać? Z tego co wiem scorpion ma wadę w postaci zacinającej się cewki i zmiany ciśnienia podczas pustego i pełnego zbiornika. Lovtec nie wiem. Arctic chyba ok bo mam Alaskę i w miarę ok. Słyszałem dobre opinie o bormechu lecz tylko jedną bo chyba nikt tego jeszcze za bardzo nie rozpowszechnił. Proszę o porady

2

Odp: Jaki reduktor do silnika 2.0 TB

WYbierz Scorpiona ST lub Magic III.
Za montaż alaski do tego auta należy kastrować a odciętą tkanką karmić hieny.

3

tylko że ja już mam alaske a zmieniać to mi się niekalkuluje bo strace gwarancje

4

maniek30 napisał/a:

tylko że ja już mam alaske a zmieniać to mi się niekalkuluje bo strace gwarancje

no to jesteś wzorowym klientem  :mrgreen:  płaci i nie marudzi , choćby miał iść pieszo  :razz:

5

SebastianS napisał/a:

Wiem, że lubujesz się w nietypowych konwersacjach, ale chyba się trochę zapędziłeś.
Bardzo proszę opanuj emocje.

6

Człowiek nie kalkuluje Ci się?! Zobaczymy jak Ci się zakalkuluje robocizna głowicy i wypalonych zaworów jeśli masz silnik powyżej 100KM.  A ktoś jeszcze poprze scorpiona, że to dobry parownik a co z innymi?
A tak by było zabawniej gaz ten montował mgr inż :-) choć nie wiem czego bo na silnikach to on sie nie zna

7

czesio napisał/a:
SebastianS napisał/a:

Wiem, że lubujesz się w nietypowych konwersacjach, ale chyba się trochę zapędziłeś.
Bardzo proszę opanuj emocje.

Najbardziej lubuję się w adresatach moich wypowiedzi, wykazujących odrobinę wyobraźni, która świadczy o inteligencji...  :???:

8

Widze coś cieniutko z tymi poradami.

9

przeciez otrzymałeś konkretną poradę scorpion st ( wadę zaworu dawno usunięto a pozostałe są przesadzone ) lub bardzo fajny czeski reduktor o nowatorskiej , tłokowej konstrukcji magic III. Ja bym dał magica bo ma bardzo małe wymiary przy doskonałej wydajnoiści termicznej. Przy nim ciśnienie stoi jak drut

10

manio321 napisał/a:

przeciez otrzymałeś konkretną poradę scorpion st ( wadę zaworu dawno usunięto a pozostałe są przesadzone ) lub bardzo fajny czeski reduktor o nowatorskiej , tłokowej konstrukcji magic III. Ja bym dał magica bo ma bardzo małe wymiary przy doskonałej wydajnoiści termicznej. Przy nim ciśnienie stoi jak drut

Uważałbym Manio z tą stabilnością ciśnienia. W wersji produkcyjnej, Magic III jest ciśnieniowo słabszy od ST. Ale już nad tym pracujemy ;-)

11

ale przy tej mocy poradzi sobie  doskonale , a z pewnością nie gorzej niz pozostałe wymienione w poście zdegustowanego kolegi  :mrgreen:  , a o Twoich badaniach też czytałem  :shock:

12

Taaa, 150 koni każdy z nich obskoczy bez pudła. Dziś pojechało S4 2,7 biturbo z mocą podniesioną do 320 koni - na dwóch Magicach III. Pięknie chodzi.

13

Zakupiłem scorpiona st i chodzi jak marzenie. Pełny but i turbo ma wreszcie czym oddychnąć. Jak się włączy to rwie. Dzięki za porady.

14

witam
odgrzebię trochę temat
na pewno coś pojawiło się nowego na rynku
potrzebuję reduktor do mocy ok 180km
cała instalacja była landi renzo wtryski czarne medy
reduktor jak najbardziej stabilny ciśnieniowo na ig1 mnie nie stać
JAKI reduktor wybrać????

15

Może spróbuj kupić zestaw i zregenerować IG1?

16

czesio, miałem li2 nie opłaca się regenerować bo to reduktor do 120km chyba
a ja potrzebuje reduktor do ok 180km

17

Heh, myslałem że masz IG1  :wink: A co myslisz o Zavoli S? Jest całkiem dobry i niedrogi...

18

no właśnie jeden gazownik proponował zavoli
inny kme silver [ nie mam do kme przekonania starsza konstrukcja to dno ]
ale o zavoli chyba więcej lepszych opinni jest
na pewno chcę nowy reduktor

jeczcze co do zavoli jak odróżnić typ N od S ?? na pierwszy rzut oka to są takie same..

19

Jak będziesz kupował nowy zobacz na na naklejce. Powinien być napis ZETA/S.

20

na allegro wszystkie zavoli identyko i na żadnym nie widziałem napisu zeta/n lub s tylko widać napis zeta i to mnie troszkę odstrasza

21

[URL=http://moto.allegro.pl/r14-parownik-zavoli-zeta-s-180-km-stag-kme-zenit-i1750111141.html#gallery]Kliknij tutaj wink[/URL]

22

zavoli zamówiony czekamy na paczkę i na efekty..
mam nadzieję że się nie rozczaruję  :shock:

23

Z pewnością się nie zawiedziesz smile

24

reduktor zakupiony
ma ktoś opis wszystkich śrubek i wyjść w reduktorze?
od wody i gazu wiem co i jak ale od czego reszta?