Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Montaż Instalacji LPG


Eksploatacja Instalacji LPG


Jaką instalację LPG wybrać?

Środa 2009-10-21

Pytanie o eksploatację instalacji.

Brak dokumentów

Pytanie

Witam,Zakupiliśmy z mężem samochód od pośrednika, który odkupił go od dużej Firmy Leasingowej.Pojazd jest zadbany itd i co najważniejsze posiada instalację LPG firmy BRC zamontowaną w serwisie Opla - pierwsza faktura z fabryki.Niestety tu pojawia się problem, ponieważ w dowodzie rejestracyjnym nie mam takiej adnotacji, ani też nie posiadam żadnej dokumentacji (homologacja i atest zbiornika).Jak wyczytałam duplikat mogę uzyskać od producenta (Stako) i z tym nie ma kłopotu, ale z homologacją jest gorzej. Jak się dowiedziałam w Oplu, gdzie była montowana instalacja nie mają dokumentów. Czy jest jeszcze inny sposób na uzyskanie duplikatu tej homologacji i tym samym możliwość uzyskania wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu?Proszę o pomoc.PozdrawiamMonika

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor GAZEO.pl

Po duplikat wyciągu ze świadectwa homologacji, który umożliwi dokonanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym, najlepiej zgłosić się do właściciela świadectwa homologacji. Zakład montażu zrzeszony jest w sieci partnerskiej i wystawia wyciągi ze świadectwa homologacji zgodnie z umową z właścicielem świadectwa homologacji. Właściciel świadectwa homologacji powinien mieć pełną dokumentację każdego montażu i bez problemu powinnien być w stanie wydać dupllikać wyciągu ze świadectwa homologacji.
W przypadku instalacji BRC proszę skontaktować się z firmą Czakram z Tarnowa - to dystrybutor BRC (dane teleadresowe znajdzie Pani w naszej bazie firm).
Atest na zbiornik tak jak Pani napisała bez problemu można odtworzyć w fabryce.

Środa 2009-10-21