Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8,8 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Hybryda z LPG - zasięg


Hybryda z LPG. Czy to ma sens?


Hybryda - łatwa adaptacja na LPG

Sobota 2010-05-15

Jaką instalację LPG wybrać?

Gaz do silnika FSI?

Pytanie

Witam. Czy na chwilę obecną są jakieś sprawdzone instalacje gazowe, które można było by zamontować w tego rodzaju silniku? Czytałem, że firmy BRC i Elpigaz posiadają w swojej ofercie instalacje gazowe do silników z bezpośrednim wtryskiem. Czy to sprawdza się w codziennym użytkowaniu auta? Czy znacie kogoś kto zamontował gaz do takiego rodzaju silnika a jeżeli tak to czy ta osoba jest z tego zadowolona? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Osobiście nie montowałem i nie spotkałem się podczas serwisu z instalacjami w silnikach FSI, które miałyby większy przebieg na gazie. Nie mogę zatem w jednoznaczny sposób wypowiedzieć się na temat poprawności funkcjonowania tych silników z instalacją gazową a tym bardziej o dłuższej eksploatacji. Rzeczywiście firmy BRC i ELPIGAZ jako jedne z pierwszych na rynku polskim wprowadziły do swojej oferty instalacje dedykowane silnikom z bezpośrednim wtryskiem do cylindra.
Kilka innych firm testuje takie rozwiązanie bez wprowadzania do swojej oferty.
Ze względu na specyfikę działania silniki FSI z instalacją gazową zużywają więcej benzyny niż tradycyjne rozwiązania. Z tego powodu oszczędności są mniejsze co ma wpływ na kalkulacje opłacalności (szczególnie przy typowo miejskim użytkowaniu auta).

Sobota 2010-05-15