1

Temat: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

witam
Mój samochód Rover 75 2.0 V6 , dałem sobie założyć lpg - instalacja Stefanelli SIS i od samego początku mam z nią same problemy:
- po zgaszeniu samochodu na lpg bardzo ciężko odpala, za każdym razem przed zgaszeniem samochodu muszę przełączyć na benzynę, spaliłem przez to rozrusznik
-  auto jest słabe, prędkość max 180 dalej nie chce jechać, na benzynie jechałem 220, szybciej nie było potrzeby
-na lpg silnikiem trzęsie, na benzynie nawet nie drgnie
- auto spala zdecydowanie za dużo czasami i 17 litrów , spalanie benzyny w cyklu mieszanym około 10,5 litra
- po włączeniu klimatyzacji samochód ledwo co jedzie, podczas jazdy jak wcisnę sprzęgło gaśnie problem występuje tylko na lpg
- podczas postoju np stanie w korkach zaczyna śmierdzieć gazem

Dodam, że świece zostały wymienione jesienią na platynowo- irydowe Ngk 50 zł sztuka, przewody wysokiego napięcia wymieniłem tydzień temu równiez ngk, w samochodzie są jeszcze 3 cewki zapłonowe, których nie wymieniałem, ponieważ wydaję mi się, że gdyby było coś z nimi nie tak to można było by to odczuć również na benzynie, a na tej z kolei samochód pracuję równiutko, silnik jest elastyczny i wszystko ok.

Byłem przedstawić swoje problemy w zakładzie, w którym zakładałem lpg - facet podpiął komputer i stwierdził, że "rozjeżdżają się mapy na 3 garach" i nie wie czemu tak się dzieje, że muszę zostawić u niego auto i będzie badać wszystko po kolei, stwierdził też, że na benzynie też się rozjeżdżają... dosyć mocno mnie to zaskoczyło, ponieważ tak jak wcześniej napisałem na benzynie auto chodzi idealnie.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w sprawie moich problemów, boje się, że próbuje zwalić swoje błędy popełnione przy montażu na mnie i narazić mnie na koszta , wmawiając mi, że na benzynie też się mapy rozjeżdżają.

2

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

Prosto możesz udowodnić nieudolnemu gazownikowi, że problem jest od LPG. Albo złe podzespoły (uszkodzone), albo instalacja jest ustawiona do bani. Zabierz od niego auto i pojeździj kilka dni na Pb i zobacz jak się zachowuje. Zakładam, że będzie ok. Wtedy pojedź do niego oddaj kluczyki i poproś o usunięcie usterki instalacji gazowej.

powodzenia,
pozdrawiam

3

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

ostatnio ciągle jeżdżę na Pb i wszystko jest idealnie. A jest możliwe, żeby (według słów gazowanika) mapa wtrysku na gazie jest rozjechana na 3 cylindrach ale na benzynie też jest rozjechana, skoro na Pb auto - ideał.

4

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

Może być taka sytuacja, że dawka paliwa jest inna na stronach silnika.

5

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

4 wtryskiwacze z 6 przepuszczały gaz, dlatego taki sajgon. Ogólnie wszystkie problemy zniknęły z tym, że zdarza się mu zgasnąć na klimie na biegu jałowym.

6

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

Regulacja pod obciążeniem?

7

Odp: Problem z Instalacją Stefanelli SIS V6

W normalnym systemie wtryskowym dałoby to pożądany efekt, ale w tej może być to ciężkie cool