Temat: rav4 vvti 2.0 sam przełącza z gazu na benzyne

witam serdecznie
stałem sie posiadaczem samochodu marki toyota rav4 2.0 vvti automat...
samochód posiada instalację gazową marki brc a sterownik to sequent 24..
Mam z nim następujący problem:
samochód po odpaleniu oczywiście i osiągnięciu temperatury przełącza się na gaz..  ruszam i niby wszystko jest w porządku .. lecz po rozpędzeniu auta i puszczeniu pedału gazu .. przełącza sie na benzynę.. po czym kiedy dodam znowu pedał gazu przełącza się na gaz..
Niby wydawałoby że nic takiego i niektóe instalacje podobno tak mają .. ale nie wiem czy to jest normalne w moim aucie.. nawet kiedy stoję na postoju dodam gazu na luzie.. to przy puszczeniu pedału  przy spadających obrotach przeskakuje na benzynę po czym znowu przechodzi na gaz.. zauważyłem też że dzieje się to najbardziej wtedy jak na komputerze chwilowe spalanie pokazuje 0,0.. wtedy przeskakuje na benzyne ..
acha .. i zaczeła sie zapalać kontrolka check engine... kiedy odłącze aku bład znika pojawia się kiedy przełączy sie na gaz i doda ostrzej pedał gazu..
proszę o poradę...

2

Odp: rav4 vvti 2.0 sam przełącza z gazu na benzyne

Obawiam się, że bez diagnozy u porządnego gazownika się nie obejdzie... Jaki błąd zapisuje?

3

Odp: rav4 vvti 2.0 sam przełącza z gazu na benzyne

pavel_214 napisał/a:

niektóe instalacje podobno tak mają

wszystkie, które nie są prawidłowo wyregulowane, a potwierdzeniem tego jest to, że

pavel_214 napisał/a:

zaczeła sie zapalać kontrolka check engine


szybko szukaj porządnego gazownika, który poprawi Twoją instalację, bo będziesz kolejnym, który stwierdzi, że silniki toyoty nie lubią gazu.

4

Odp: rav4 vvti 2.0 sam przełącza z gazu na benzyne

Podjedz do gazownika niech sprawdzi odczyt obrotów i czy nie ma spadku napięcia. W BRC najczęściej popełniany błąd przy montażu to źle podpięte obroty (zalecane są pod czujnik wału, lub wałka rozrządu a nie pod cewkę zapłonową która generuje bardzo dużo zakłóceń)